Naga Markets



sąd, młotek, comparicDwóch mężczyzn w Singapurze oskarżono o promowanie “fałszywej kryptowaluty” OneCoin przy użyciu wielopoziomowego programu marketingowego. Staną przed sądem.

Jest to następstwem dochodzenia prowadzonego przez Departament Spraw Handlowych.

Faraonowie biznesu

Jeden z dwóch mężczyzn został również oskarżony o włączenie firmy One Concept Pte Ltd do promowania wielopoziomowego programu marketingowego.

Według służb mężczyźni namawiali inne osoby do kupowania kursów edukacyjnych w pakiecie z tokenami promocyjnymi.

„Tokeny promocyjne można wykorzystać do „kopania” OneCoinów, a uczestnicy [programu], którzy wprowadzili nowych uczestników, mieli również prawo do nadrzędnych prowizji sprzecznych z Ustawą o marketingu wielopoziomowym i sprzedaży piramid” – powiedział mediom przedstawiciel policji.

OneCoin został założony przez Ruja Ignatovę w Bułgarii w 2014 r. Służby Stanów Zjednoczonych określiły już OneCoina mianem “fałszywej kryptowaluty”. Podobnie kilka krajów, w tym Nowa Zelandia, wydało ostrzeżenia dla członków społeczeństwa przed projektem. W Polsce przez domniemaną piramidą ostrzegało m.in. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Interpelację w tej sprawie przygotowało także w 2016 r. biuro poselskie posła Mirosława Suchonia.

Konstantin Ignatov, brat Ruja, został aresztowany 6 marca 2019 r. na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles i oskarżony o oszustwo finansowe.

Monetary Authority of Singapore (MAS) wymienił OneCoin i One Concept Pte Ltd na liście ostrzeżeń dla inwestorów. Informacje te są dostępne na stronie internetowej MAS pod tym adresem.

“Zaleca się, aby członkowie społeczeństwa nie uczestniczyli ani nie promowali żadnego wielopoziomowego programu marketingowego obejmującego OneCoin lub One Concept Pte Ltd”, dodają służby Singapuru.

Promotorzy programu obejmującego OneCoin mogą podlegać ściganiu na mocy ustawy o wielopoziomowym marketingu i sprzedaży piramid. Kara to maksymalnie pięć lat pozbawienia wolności i / lub maksymalna grzywna w wysokości 200 000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here