Naga MarketsBitcoin szturmem zdobywa serca traderów… i brokerów.

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple… kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, głównie za sprawą oszałamiających stóp zwrotu jakie zapewnia stosowana na wymienionych strategia buy and hold. Do tej pory handel kryptowalutami ograniczał się do wyspecjalizowanych giełd (przykładem niech będzie polski BitBay). Jednak do gry włączają się również duże podmioty takie jak eToro, czy XTB. Dziś świat obiegła informacja o dwóch kolejnych podmiotach pragnących walczyć o klienta spekulującego kryptowalutami. 


O rozszerzeniu swojej oferty produktowej poinformowała grupa ayondo, która od dzisiaj umożliwia swoim klientom obrót BTC bez konieczności otworzenia e-portfela w którym przechowywane są coiny. ayondo umożliwia trading na BTC również w ramach swojej platformy social tradingu. Na tej płaszczyźnie będzie musiała zmierzyć się z niekwestionowanym liderem branży – eToro, które również umożliwia aktywny handel na BTC czy ETH. Broker informował również o rozszerzeniu swojej oferty o takie instrumenty jak Litecoin, Dash czy Ripple, jednak do tej pory trwają procesy weryfikacyjne a użytkownicy mogą jedynie obserwować wykresy wymienionych.

O spekulujących kryptowalutami powalczy również AvaTrade. Jeden z globalnych brokerów CFD dodał do swojej oferty takie instrumenty jak Ethereum Classic wobec dolara amerykańskiego (ETC/USD) oraz Bitcoin wobec euro (BTC/EUR). Jak zapowiada CEO AvaTrade, Daire Ferguson – to dopiero pierwszy krok w kierunku uatrakcyjnienia dotychczasowego portfolio.

Sprawdź też: XTB poszerza ofertę o 5 kryptowalut oraz 9 indeksów kasowych

AvaTrade zaznacza, że handel na oferowanych przez brokera instrumentach można połączyć z dźwignią finansową – nawet do poziomu 20:1. Takie posunięcie zdecydowanie ułatwi dostęp do tego rynku osobom z niewielkim kapitałem początkowym, lecz muszą one pamiętać o zagrożeniach jakie niesie za sobą nieodpowiednie użycie lewara.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 19 – 23 czerwca
Następny artykułAirbus broni kanału
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here