Naga MarketsJednym z najgłośniejszych tematów ostatnich miesięcy, którym żyją rynki inwestycyjne jest Brexit. 23 czerwca 2016 roku 51,89% Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię szeregu państw członkowskich Unii Europejskich. Mimo, że wydarzenie to znacząco zwiększyło niepewność dot. przyszłości wspólnoty, to jest przynajmniej jedna grupa ludzi, którzy mogą powiedzieć, że im się to opłaciło.


Mawia się, że na świecie istnieją dwie grupy ludzi: ci, którzy nawet gdyby odziedziczyli fortunę, to prędzej czy później i tak staliby się bankrutami oraz ci, którzy z “niczego” są w stanie osiągnąć finansowy sukces. Inne słynne powiedzenie wskazuje także, że szczęście sprzyja lepszym. Z powyższymi twierdzeniami można się zgadzać bądź nie, jednak jak by na to nie spojrzeć, wielu z obecnie uznawanych za najbogatszych ludzi na świecie w przeszłości poniosło porażkę i zmagało się z bankructwem. Wiedzieli oni jednak jak wykorzystać nadarzające się okazję i dziś są tam gdzie są. Podobnie zrobiło też kilkunastu Brytyjczyków należących do “ekskluzywnego klubu miliarderów”.

Zmiana na pozycji najbogatszego Brytyjczyka

15 Brytyjczyków, którzy przez posiadany przez siebie majątek znaleźli się w Bloomberg Billionaires Index czyli istniejącym od 2012 roku rankingu śledzącym wartość netto 500 najbogatszych ludzi na świecie w znacznym stopniu pomnożyło swój kapitał od czasu pamiętnego referendum z 2016 roku. Mowa tu bowiem o aż 28 miliardach dolarów. Fakt ten sprawił, że łączna wartość ich majątku wynosi obecnie 109 miliardów USD.

Zobacz także: Brexit to okazja: Największa od dekady przecena nieruchomości

Największym wzrostem wartości netto posiadanego majątku pochwalić się może Jim Ratcliffe oraz James Dyson, którzy w sumie wzbogacili się aż o 20,4 mld USD. Dzięki tak znacznym zyskom Jim Ratcliffe wyprzedził Hugh Grosvenor’a, księcia Westminsteru i stał się najbogatszym Brytyjczykiem.

Lista najbogatszych brytyjczyków
Lista najbogatszych Brytyjczyków

Okazuje się więc, że są osoby, które nawet w czasach niepewności i wzrostu rynkowego ryzyka potrafią zbić prawdziwą fortunę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota po 1287 dolarów. Co z ceną złota, srebra i ropy?
Następny artykułUber: Trzeba będzie poczekać na notowania. Skąd ten poślizg?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here