Naga MarketsWedług nowego badania przeprowadzonego przez HR-owy startup ChronoBank, inwestorzy kryptowalutowi są zawiedzeni brakiem chęci pracodawców do wypłaty wynagrodzeń za pomocą kryptowalut. Okazało się, że aż 66% z przebadanych inwestorów chciałoby w taki sposób dostawać zapłatę za swoją pracę, a wielu z nich uznałoby to za czynnik decydujący przy zmianie pracodawcy.

Niestabilność cen nie odrzuca inwestorów

Ankieta przeprowadzona wśród 445 zwolenników kryptowalut wykazała, że podczas gdy 66% respondentów jest chętnych do otrzymywania wynagrodzeń w cyfrowych walutach, tylko 30% uważa, że firmy w ich kraju zmienią sposób wypłacania pensji, przy czym respondenci amerykańscy są szczególnie sceptyczni w tej kwestii.  Co więcej, około 83% wszystkich respondentów było również chętnych do otrzymywania premii w kryptowalutach.

Pod względem podatkowym tylko 52% respondentów jest gotowych płacić podatki od swoich dochodów kryptowalutowych. Podczas gdy 65% amerykańskich respondentów stwierdziło, że mają zamiar płacić podatki, tylko 30% Rosjan powiedziało to samo. Ponad 60% młodszych respondentów ze wszystkich krajów było gotowych i chętnych do płacenia podatku od transakcji i dochodów kryptowalutowych.

Respondenci pochodzili m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych i Rosji. 92% respondentów to mężczyźni, 75% z nich jest zatrudnionych, a 40% jest w wieku od 25 do 34 lat.

Wypłaty w kryptowalutach korzystne dla pracodawców

ChronoBank uważa, że więcej opcji płatności kryptowalutowych dla pracowników byłoby również korzystne dla pracodawców. CEO spółki Siegiej Siergiejenko stwierdził:

“Najbardziej znamienne jest to, że 72% ankietowanych stwierdziło, że wolałoby pracodawcę, który ma opcję wypłaty wynagrodzenia w kryptowalutach przy wyborze kolejnego miejsca zatrudnienia. Wyniki te sugerują, że pracodawcy muszą raczej wcześniej niż później nadrobić zaległości w zakresie cyfrowych aktywów”.

Połowa respondentów należała do grupy “hodlerów”. Czuli oni, iż otrzymywanie wynagrodzenia w kryptowalutach pomogłoby im wydawać mniej. 60% respondentów w wieku od 18 do 24 lat wyraziło takie przekonanie, przy czym 19% wszystkich respondentów zadeklarowało, że w ogóle nie wykorzysta środków na transakcje w nadziei, że ich wartość wzrośnie.

To kolejne badanie, które potwierdza większy optymizm do kryptowalut wśród osób młodych. Jak pisaliśmy ostatnio, co czwarta osoba z pokolenia millenialsów zamierza kupić kryptowaluty w ciągu następnego roku.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here