Naga MarketsWczoraj amerykańskie rynki utrzymały grunt pod nogami. DowJones30 zyskał 0,08%, SPX500 0,05% a NSDQ100 0,09%. Dzisiejszy dzień w Azji stoi pod znakiem zniżek, JPN225 jak i China50 tracą. Natomiast od rana europejskie rynki dzielnie walczą odnotowując lekkie zyski.


Ropa naftowa odnotowuje warty uwagi wzrost wartości, co może stanowić paliwo dla byków, przede wszystkim w sektorze energetycznym. Poniższy wykres pokazuje jak zyski w sektorze energetycznym równoważą straty w innych sektorach.

Członek rezerwy federalnej Eric Rosengren pokazał wczoraj swoje jastrzębie skrzydła wzywając kolejnych czterech podwyżek stóp procentowych jeszcze w tym roku. Rynki będą uważnie śledzić planowane na dziś cztery wypowiedzi FED, ze szczególną uwagą także tę dotyczącą kwestii sumy bilansowej.

Obecnie rynki wyceniają prawdopodobieństwo jednaj bądź dwóch podwyżek jeszcze w tym roku. Wiceprzewodniczący rezerwy federalnej Stanley Fischer, był nieco bardziej zachowawczy niż Rosengren i wezwał wczoraj do nie więcej niż dwóch podwyżek w 2017. Inwestorzy będą także bacznie przyglądać się danym makro zza oceanu. Dziś podane zostało do wiadomości końcowe wyliczenie PKB w USA w IV kwartale. Pozytywne dane lekko wzmacniają amerykańskiego dolara.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z możliwości jakie daje social trading >>>

Dziś amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson przebywa z oficjalną wizytą w Turcji. Tillerson będzie rozmawiał na temat wojny w Syrii, w tym także wykorzystania sił kurdyjskich do ataku na Rakkę, stolicę samozwańczego Państwa Islamskiego. Ze względu na napięte stosunki turecko-kurdyjskie były baron naftowy będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. W agendzie nie znajdzie się raczej temat planowanego referendum konstytucyjnego nad Bosforem. Poddana pod głosowanie w kwietniu reforma konstytucji zakłada m.in., że prezydent będzie jednocześnie szefem państwa i rządu, będzie mógł sprawować władzę za pomocą dekretów, a także rozwiązywać parlament. Polityka prezydenta Erdogana wobec opozycji, na pewno doprowadziłaby każdego amerykańskiego polityka do furii, natomiast kurs obrany przez administrację Trumpa koncentruje się w całości na kwestii wyeliminowania Państwa Islamskiego za wszelką cenę.

Inwestorzy na pewno będzie przyglądać się zaciekawieniem notowaniom tureckiej liry na krótko przed i po głosowaniu, które odbędzie się 16 kwietnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here