Naga MarketsIndeksy amerykańskie w rekordowym tempie rosną – Dow Jones próbuje dobić do 21.000. Niemiecki DAX wyprzeda resztę rynku z ponad 1-procenotowym wzrostem. Wydaje się, że inwestorzy nad Renem są bardzo zadowoleni, że sprawa „grecka” została tymczasowo zamieciona pod dywan i zniknęła z pierwszych stron gazet. Na rynkach azjatyckich odnotowuje się dziś wzrosty w wysokości 0,25%. Natomiast cena ropy idzie w górę, od grudnia zaobserwowano skok z 51 USD do 55 USD za baryłkę. W tej chwili wydaje się, że mamy do czynienia z trendem zwyżkowym, pomimo, iż OPEC porozumiał się, w kwestii ograniczenia produkcji.


Presja na euro wzrasta

Nadchodzące wybory w Holandii mocno osłabiają euro w tym momencie. Nad Sekwaną sytuacja także nie wygląda kolorowo, przypadek Trumpa pokazuje, iż należy się liczyć z każdym rezultatem. Obecnie rynek francuskich obligacji szaleje, a inwestorzy szukają zabezpieczenia na wypadek zwycięstwa radykałów. Euro spada.

Dwa czy trzy?

Dziś możemy się spodziewać podsumowania z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku. Faktycznie wszyscy członkowie Fed mówią o dwóch albo trzech podwyżkach stóp procentowych w tym roku, lecz nie są w stanie podać szczegółowych informacji. Wiceprzewodniczący Stanley Fischer powiedział, iż nie będzie na ten temat spekulował – generalnie nikt nic nie wie. Inwestorzy grają w tym momencie w na bardzo krótką perspektywę czasową, oczekując decyzji, które mogą być podjęte na następnym spotkaniu 15 marca.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Co jeszcze?

Warto dziś obserwować południowoafrykańskiego randa – to idealna waluta, dla tych, którzy lubią dużą zmienność Dziś minister finansów RPA ogłosi jak może wyglądać nowy budżet. Należy jeszcze odnotować, iż miedź jest jednym z najszybciej zyskujących na wartości surowców w ciągu ostatnich miesięcy i wciąż charakteryzuje się wzrostowym trendem.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here