Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleNajważniejszym wydarzeniem tygodnia bezsprzecznie pozostaje głosowanie w Wielkiej Brytanii, które odbędzie się 23 czerwca. Wówczas Brytyjczycy zdecydują o przyszłości swojego kraju. Ich decyzja będzie mieć wpływ nie tylko na gospodarkę Wysp, ale prawdopodobnie całego świata. Analitycy Credit Agricole przekonują, że nawet w przypadku najgorszego scenariuszu, Fed i tak zdecyduje się na podwyżki stóp procentowych.


Brak decyzji na czerwcowym posiedzeniu Fed miał przynajmniej dwie przyczyny – pierwszy z nich były oczywiście słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Janet Yellen jednak przekonywała, że Fed nie bierze pod uwagę pojedynczych raportów, a raczej tendencję na jaką wskazują. A ta z kolei jest dobra – przekonują analitycy Credit Agricole.

To co, zdaniem banku, było głównym powodem braku podwyżki w czerwcu to niepewność związana z wynikiem brytyjskiego referendum. Niewiadome jest gorsze od najgorszego scenariusza i w tym przypadku doskonale to widać – czytamy w najnowszym komentarzu Credit Agricole.

Sprawdź dlaczego HFT Brokers został wybrany na najlepszego polskiego brokera FX

Ekonomiści banku przekonują, że nawet w przypadku Brexitu nadal znajdzie się miejsce na podwyżki stóp procentowych w Stanach. Obecne prognozy wskazują, że Fed może zdecydować się na podwyżkę nawet dwukrotnie w tym roku. W związku z tymi prognozami oraz bieżącą wyceną USD/CAD, szczególnie atrakcyjne wydają się długie pozycje na tej parze – podsumowuje Credit Agricole.

USD/CAD ma problemy z wybiciem kanału spadkowego. Mimo to, analitycy Credit Agricole wierzą, że podwyżki Fed uatrakcyjniają długie pozycje na tej parze.
USD/CAD ma problemy z wybiciem kanału spadkowego. Mimo to, analitycy Credit Agricole wierzą, że podwyżki Fed uatrakcyjniają długie pozycje na tej parze.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here