Naga MarketsBardzo rzadka złota oraz srebrna moneta – obie o nominale pięciu dolarów – wkrótce zostaną zlicytowane. Eksperci rynkowi twierdzą, że ich unikatowość warta jest ogromnych pieniędzy i wyceniają je na nawet 10 milionów dolarów amerykańskich.


Jedna z trzech pozostałych monet?

flipping-a-coin-rare-us-coin-market-hits-records-2015-3Złota moneta, która od trzydziestu lat znajdowała się w zbiorach prywatnego kolekcjonera pochodzi z 1822 roku i jest jedną z zaledwie trzech egzemplarzy, które zachowały się do dzisiaj. Srebrna nazywana „królową amerykańskich monet” jest może powszechniejsza, kolekcjonerzy cenią ją jednak za walory historyczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdyby wycena ekspertów pokryła się z rzeczywistością, wtedy bylibyśmy świadkami rekordowej ceny na rynku kolekcjonerskim jeżeli chodzi o monety. Najwyższy wynik jak na razie należy do srebrnego USD z 1794 roku, który w 2013 został sprzedany za prawie 10 milionów dolarów.

Metalowy kawałek historii

2015-03-08t142729z_1_lynxmpeb2708g_rtroptp_4_auction-coinsJak podaje Business Insider kolekcjonerzy monet cenią sobie w nich przede wszystkim rzadkość, unikatowość oraz odniesienia historyczne. Są swojego rodzaju artefaktami oraz świadkami dawnych wydarzeń, które kształtowały historię Stanów Zjednoczonych.

To kosztowne hobby zaczyna robić się coraz popularniejsze. W samym tylko 2014 roku sprzedano ponad kilkanaście monet, których wartość przekraczała jeden milion dolarów. W związku z tym ich kolekcjonowanie zaczyna być dosyć lukratywnym sposobem na życie. Świetnym przykładem jest tutaj Walter Husak – emerytowany przedsiębiorca – który swoją kompletowaną trzynaście lat kolekcję sprzedał za prawie 1 milionów dolarów.

Może warto zachować parę dzisiejszych monet dla potomków? Z każdym pokoleniem ich wartość z pewnością będzie wzrastać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here