Naga MarketshackerZła passa nowozelandzkiej giełdy kryptowalutowej trwa. Według artykułu opublikowanego przez firmę Elementus (specjalistę od infrastruktury blockchain) Cryptopia nadal jest kontrolowana przez hakerów. Już dwa tygodnie minęły od ataku, w wyniku którego z giełdy wyparowały kryptowaluty o łącznej wartości 16 milionów dolarów.

Atak na Cryptopię

Giełda kryptowalutowa zawiesiła działalność 15 stycznia po wykryciu poważnego włamania, które „spowodowało znaczne straty”, jak mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. Według przedstawicieli Cryptopii, atak nastąpił dzień wcześniej. Platforma początkowo ogłosiła, że przechodzi przez rutynową, lecz niezaplanowaną konserwację, dopiero potem przyznano się do włamania.

20 stycznia Elementus podał, że skradziono nawet 16 mln USD w Ethereum oraz tokenach opartych o protokół ERC20. Według bloga, dane pochodzące z blockchaina ETH sugerują, że fundusze zaczęły wypływać z dwóch podstawowych portfeli Cryptopii już 13 stycznia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Giełda jest bezbronna

W poście z 29 stycznia Elementus podał, że atak jest nadal kontynuowany. Skradziono kolejne 1675 ETH z portfeli Cryptopii. Z przeprowadzonego przez firmę śledztwa wynika, że w początkowym ataku wyczyszczone zostało 5000 z 17000 portfeli używanych na platformie, które jednak od tego czasu zostały ponownie zasilone, stąd ponowienie ataku.

Elementus twierdzi, że oczywiste jest, że ten sam haker bądź grupa hakerska są odpowiedzialni za kontynuację ataku, ponieważ nowoskradzione środki zostały wysłane na ten sam adres. Autorzy artykułu podsumowali swój wywód stwierdzeniem, że Cryptopia nie ma kontroli nad swoimi portfelami, zostały one w całości przejęte przez hakerów. Nie ma mowy o drugim złamaniu zabezpieczeń, po prostu giełda nie dała rady przerwać jeszcze pierwszego.

Skala ataków hakerskich powiązanych z kryptowalutami jest olbrzymia. Według raportu CipherTrace, tylko w 2018 roku hakerzy przejęli cyfrowe aktywa o wartości 1,7 mld USD. To aż 400% więcej niż miało miejsce rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here