Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor wskazuje dwa możliwe scenariusze spadkowe, które w najbliższym czasie mogą się rozegrać na popularnym crossie walutowym EUR/JPY.


Zobacz również: S&P500 pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami – Justin Bennett

Sentyment pozostaje spadkowy

Bennett przypomina, iż dwa tygodnie temu, 7 października wskazał obszar 131.00 jako wsparcie,  które najprawdopodobniej zostanie pokonane przez sprzedających. Kilka dni później tak też się stało i notowania zatrzymały się dopiero w okolicach 129.10 – 129.30.

– Jednak podobnie jak akcja cenowa powyżej wsparcia 131.00, obecny ruch na poziomie 129.30 sugeruje, że sprzedający dominują na tym walorze. Chociaż kupujący EUR/JPY są w stanie utrzymać poziom wsparcia to nie zdziwię się jak zobaczymy kolejne spadki w ciągu następnego tygodnia lub dwóch – komentuje autor.

Wg. Justina zamknięcie świecy dziennej poniżej poziomu 129.30 otworzy drogę do 127.00, a następnie 125.00. Autor przypomina również, iż z jego doświadczenia wynika, iż poziomy powinno postrzegać się jako strefy/obszary cenowe. Informuje, iż jego sentyment do pary EUR/JPY pozostaje spadkowy odkąd notowania znajdują się poniżej 131.00. Z drugiej strony powrót do obszaru 130.50 – 131.00 może uaktywnić sprzedających, którzy sprzedadzą po lepszej cenie doprowadzając ponownie do spadków w okolice 129.10 – 129.30.

– Pamiętaj, że ekspozycja na jena otwiera cię na większą zmienność niż w przypadku np. pary EUR/USD. Biorąc pod uwagę dużą ilość wydarzeń powodujących niestabilność i niepewność na całym świecie, dobrym pomysłem może być utrzymanie niewielkich rozmiarów pozycji – podsumowuje autor.

Zobacz również: Ważny poziom na NZD/USD – Justin Bennett

Dwa scenariusze spadkowe na EUR/JPY – Justin BennettConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here