Naga MarketsW miarę jak lira kontynuuje swój trend spadkowy, Bitcoin.org zaobserwowało wzrost zainteresowania ze strony obywateli Turcji. Wiele osób patrzy w kierunku kryptowalut widząc w nich alternatywę do walut fiducjarnych, których wartość spada przez inflację.


W poniedziałek użytkownik Twittera @CobraBitcoin zauważył duży wzrost liczby tureckich użytkowników na Bitcoin.org. Mowa o skoku o 42%. News ten jest ważny w kontekście zawirowań gospodarczych związanych z kursem liry:

„W związku z gwałtownym spadkiem tureckiej liry nastąpił wzrost o 42% wśród odwiedzających stronę https://t.co/OsFgRFRRZb ze Stambułu. W ten sposób Bitcoin przejmuje świat, nie poprzez ETF i “HODL”, ale poprzez zastąpienie walutami fiat, gdy się rozpadają!

– Cřbra (@CobraBitcoin) 13 sierpnia 2018 r.”

Bitcoin zastąpi fiaty?

Wpis @CobraBitcoin jest echem powszechnego nadziei całej społeczności kryptowalut związanej nie tylko z potencjałem spekulacyjnym Bitcoina, ale z jego zdolnością do radykalnej zmiany tradycyjnych paradygmatów finansowych na całym świecie.

11 sierpnia lira spadła o 13% w ciągu jednego dnia. Ogólnie rzecz biorąc – o 45% w porównaniu z rokiem poprzednim. Prowadzi to do poszukiwania przez obywatelu Turcji innych środków płatniczych.

Zaangażowanie USA

Cała sytuacja przyciąga uwagę Departamentu Stanu USA, który wysłał doradcę ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Johna Boltona, na spotkanie z ambasadorem Turcji w USA. Spotkanie odbyło się w weekend, w czasie, którego prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że jego kraj znajduje się w fazie “wojny ekonomicznej”. Podkreślił, że Turcja staje w obliczu wzrostu inflacji.

W zeszłym tygodniu Donald Trump ogłosił, że jego administracja jest gotowa pomóc Turcji. Pomimo tych wysiłków dyplomatycznych, Recip Erdogan pozostaje nieugięty. Twierdzi, że nie wycofa się ze swojej pozycji politycznej i nie zezwoli rządowi USA “[…] położyć rękę na osiągnięciach, które zdobyliśmy kosztem krwi”.

W świetle tych wydarzeń i wyników ekonomicznych Turcji, trudno dziwić się, że obywatele tureccy idą w kierunku kryptowalut. Niestabilność ekonomiczna ich kraju wręcz zmusza ich do podejmowania takich działań.

Ostatnio Bitcoinist donosił o podobnej sytuacji w Wenezueli, w kontekście kłopotów z boliwarem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here