Naga MarketsMinął niecały miesiąc od czasu, jak amerykański producent samochodów Tesla ujawnił zakup bitcoinów za 1,5 miliarda dolarów rezerw gotówkowych. Tymczasem jeden z najbardziej głośnych inwestorów firmy ogłosił, że jego firma sprzedała klientom 1,8 miliona akcji Tesli. Czy do decyzji przyczyniła się inwestycja w najpopularniejszą wirtualną walutę?

  • Inwestor-miliarder wyjaśnił, że nie sprzedał żadnej ze swoich 1,25 miliona akcji Tesli
  • Baron Capital posiadał nieco ponad 6,1 miliona akcji Tesli na dzień 28 lutego
  • Tesla rozpoczęła alokację w BTC w celu „dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów”

Akcjonariusz Tesli sprzedaje aktywa. Bitcoin głównym winowajcą?

Ron Baron, założyciel Baron Capital, firmy zarządzającej inwestycjami w Nowym Jorku, oświadczył, że jego firma sprzedała akcje Tesli swoim klientom, ponieważ aktywa zajmowały zbyt duży procent niektórych portfeli. Inwestor-miliarder wyjaśnił, że nie sprzedał żadnej ze swoich 1,25 miliona akcji Tesli, potwierdzając swoją długoterminową optymistyczną prognozę dla firmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedaż każdej pojedynczej akcji jest dla mnie bolesne – dodał.

Wyprzedaż miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Odzwierciedlało to systematyczne plany Baron Capital dotyczące zabezpieczenia zysków dla swoich klientów, w miarę jak akcje Tesli wzrosły o prawie 750 procent do 718 USD dolarów za sztukę w 2020 roku.

Niemniej jednak firma nie wykazała liczby sprzedanych akcji po tym, jak Tesla ujawniła, że ​​8 lutego zainwestowała 8-10 procent swoich rezerw gotówkowych w bitcoina. Według doniesień Baron Capital posiadał nieco ponad 6,1 miliona akcji Tesli na dzień 28 lutego. Firma kupiła je po średnim koszcie 42,3 USD za akcję.

Akcje Tesli zaczęły spadać po osiągnięciu rekordowego poziomu 900,40 USD w dniu 25 stycznia. Zgodnie z oświadczeniem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, firma rozpoczęła alokację w BTC w celu „dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów” z rezerw gotówkowych.

Tesla nie ujawniła ceny, po jakiej kupiła bitcoiny. Jednak w raporcie CNBC odnotowano, że zysk firmy z jej niecodziennej strategii inwestycyjnej sięgał 1 miliarda dolarów na dzień 21 lutego.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tesli na interwale dziennym, tradingview

Bitcoin wzrósł o ponad 25 procent po inwestycji Tesli

Wielu tradycyjnych ekonomistów i strategów skrytykowało decyzję Elona Muska o wystawieniu Tesli na ryzyko aktywów, które słyną z ogromnej zmienności cen. Wśród nich znalazł się Nouriel Roubini, ekonomista, który poprawnie przewidział kryzys finansowy w 2008 roku i doradzał innym inwestorom, aby unikali kopiowania pomysłu Tesli.

Akcje Tesli spadły o około 25 procent po inwestycji w najpopularniejszą kryptowalutę. Jednak nadal nie jest jasne, czy korekta akcji pojawiła się z powodu jej przewartościowania – jak ma to miejsce w przypadku innych akcji technologicznych – czy też obawy, że Tesla straci swoją gotówkę, wystawiając się na niestabilny rynek bitcoina.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania akcji pgnig | wti | comparic pl | btc wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here