Naga Marketsblockchain technologyDuży festiwal muzyczny w Tajlandii, Mystic Valley, adoptuje u siebie technologię blockchain w celu zapewnienia bezpieczniejszych i płynniejszych płatności.

  • Mystic Valley, festiwal w Tajlandii, emituje własny token.
  • Projekt ma pomóc w przeprowadzaniu bezgotówkowych płatności podczas nadchodzącej, trzydniowej imprezy.

Mystic Valley z własnym tokenem

Pomimo trwającej pandemii COVID-19 niektóre wydarzenia kulturalne jednak się odbędą. Tyle że ich organizatorzy robią wszystko, by zapewnić uczestnikom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mystic Valley, jeden z największych festiwali muzycznych w Tajlandii, wyemituje własny token do płatności bezgotówkowych podczas nadchodzącej, trzydniowej imprezy. Wszystko odbędzie się w ramach współpracy z lokalną giełdą kryptowalut Bitazza i startupem  Fuse.io.

Nowy token – MYST – ma pomóc w dokonywaniu płatności w czasie festiwalu. Za jego pomocą możliwy będzie zakup żywności i napojów oraz pamiątek. Wydarzenie zaplanowano na dni od 27 listopada do 29 listopada. Odbędzie się w Mountain Creek Golf Resort w Khao Yai.

Zgodnie z zapowiedzią, MYST ma na celu wyeliminowanie potrzeby korzystania z papierowych pieniędzy, zapewniając “płynniejsze i bezpieczniejsze wrażenia dla uczestników [wydarzenia] i dostawców [towarów i usług]”.

Oczekuje się również, że nowy system płatności bezgotówkowych obniży kosztowne opłaty pobierane przez główne systemy płatnicze w kraju.

Rzecznik wydarzenia powiedział Cointelegraph, że użytkownicy będą mogli wymienić niewykorzystaną ilość tokenów MYST na zwykłe pieniądze.

Wtedy otrzymają zwrot gotówki lub przelew – dodał przedstawiciel festiwalu.

Oprócz zapewnienia bezgotówkowego systemu płatności, Mystic Valley umożliwia również uczestnikom kupowanie biletów za pomocą głównych kryptowalut, takich jak bitcoin (BTC), ether (ETH) i stablecoin Tether (USDT).

Kryptowaluty na rynku muzyczny

W ostatnich latach widzieliśmy, jak przemysł muzyczny zaczął stawiać na kryptowaluty. Znany np. Audius, zdecentralizowaną usługę udostępniania muzyki wspieraną przez Binance, która pod koniec października przekazała muzykom i słuchaczom 8 milionów USD w postaci tokenów. Z kolei pod koniec września francuski DJ David Guetta podpisał umowę z platformą wirtualnej rzeczywistości Sensorium Galaxy, w której wykorzystywany jest blockchain.

Autor poleca też:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here