TMS


Bank Santander i firma Broadridge Financial Solutions przeprowadziły pilotażowy program zliczania głosów inwestorów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy przy udziale technologii blockchain.


Międzynarodowy bank Santander wykorzystał technologię blockchain do głosowania na dorocznym walnym zgromadzeniu, które odbyło się 23 marca. Inwestorzy i akcjonariusze głosowali w normalnym trybie.

Bank stwierdził, że blockchain skutecznie wspierał demokrację i upraszczał proces głosowania. Technologia rozproszonej księgi używana walnym zgromadzeniu została opracowana na platformie Quorum JPMorgana przy współpracy laboratorium Santandera. Test obejmował 21% głosów instytucjonalnych, firma ma 4 miliony inwestorów w tym ponad 60% należy do instytucji.

Inwestorzy mogli zobaczyć swoje głosy liczone i potwierdzane w czasie rzeczywistym, zamiast czekać około dwa tygodnie, jak to zwykle bywa podczas takich wydarzeń.

„Mając bardzo rozdrobniony kapitał, ważne jest zapewnienie udziału inwestorów i akcjonariuszy. W tym roku wykorzystanie technologii blockchain do głosowania instytucjonalnego stanowiło wielką pomoc w zakresie przejrzystości i szybkości.To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwa.” – powiedział Sergio Gámez, z działu relacji inwestorskich firmy.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here