Naga Markets


Bank Santander i firma Broadridge Financial Solutions przeprowadziły pilotażowy program zliczania głosów inwestorów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy przy udziale technologii blockchain.


Międzynarodowy bank Santander wykorzystał technologię blockchain do głosowania na dorocznym walnym zgromadzeniu, które odbyło się 23 marca. Inwestorzy i akcjonariusze głosowali w normalnym trybie.

Bank stwierdził, że blockchain skutecznie wspierał demokrację i upraszczał proces głosowania. Technologia rozproszonej księgi używana walnym zgromadzeniu została opracowana na platformie Quorum JPMorgana przy współpracy laboratorium Santandera. Test obejmował 21% głosów instytucjonalnych, firma ma 4 miliony inwestorów w tym ponad 60% należy do instytucji.

Inwestorzy mogli zobaczyć swoje głosy liczone i potwierdzane w czasie rzeczywistym, zamiast czekać około dwa tygodnie, jak to zwykle bywa podczas takich wydarzeń.

„Mając bardzo rozdrobniony kapitał, ważne jest zapewnienie udziału inwestorów i akcjonariuszy. W tym roku wykorzystanie technologii blockchain do głosowania instytucjonalnego stanowiło wielką pomoc w zakresie przejrzystości i szybkości.To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwa.” – powiedział Sergio Gámez, z działu relacji inwestorskich firmy.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJP Morgan zatrudnił 29-latka na czele działu rozwoju technologii blockchain
Następny artykułKorea Południowa złagodzi regulacje dotyczące rynku kryptowalut, zgodnie z polityką G20
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here