Naga MarketsInwestorzy kryptowalut o wysokiej wartości netto po cichu inwestują nie tylko w BTC, ale też i inne czołowe cyfrowe aktywa. Jakie?

  • Wieloryby na rynku kryptowalut skupują już nie tylko bitcoiny. 
  • Dywersyfikują swoje portfele w oparciu o inne aktywa oparte na blockchainie.

Duzi inwestorzy: istnieje życie poza BTC

W czasie, gdy większość oczu jest zwróconych na rynek bitcoina i przedział ceny od 12 700 do 13 300 USD, rośnie liczba wielorybów, które dodały do swoich portfeli altcoiny. Są to głównie takie projekty jak: ETH, LINK, REN, ELF, KNC i ZRX.

Według CoinMarketCap, przykładowo ethereum kosztuje 384 USD w momencie pisania tego tekstu. Oznacza to spadek z rekordowego poziomu 487,21 USD, który ETH osiągnęło w sierpniu w efekcie istnej eksplozji bańki zdecentralizowanych projektów finansowych (DeFi).

Firma Santiment twierdzi, że druga co do wielkości kryptowaluta obecnie nie jest zdecydowana, czy chce iść na północ, czy może jednak badać południowe tereny na wykresie.

“Są dobre i złe wieści dotyczące dążenia Ethereum do ponownego przekroczenia bariery cenowej 420 USD”

– twierdzi podmiot.

Dobra wiadomość jest taka, jak twierdzi Santiment, że ​​górnicy nie sprzedają swoich kryptowalut i obserwuje się nawet duży wzrost liczby tworzonych w sieci nowych adresów na ETH. Z kolei wcześniej założone już adresy wykazały teraz wzrost aktywności.

“Zła wiadomość jest taka, że ​​nastroje społeczności [ETH] graniczą z euforią, a dzienne aktywne depozyty wzrosły w ogromnym stopniu”

– dodała firma.

Inne altcoiny

Pozostałe pięć popularnych altcoinów wśród wielorybów również nie osiągnęło nowych szczytów w zeszłym tygodniu i odnotowało rożne akcje cenowe w ciągu ostatnich siedmiu dni.

LINK wzrósł np. o 7 proc. w ciągu tygodnia, REN spadł o 14 proc., ELF o 0,4 proc., Kyber o 7,4 proc., a ZRX o 9,4 proc.

Możemy jednak założyć, że wszystkie te projekty zaczną hossę, jeśli ta rozpocznie się na BTC. Założyciel DataDash i analityk z rynku kryptowalut Nicholas Merten mówi zaś, że tygodniowe zamknięcie bitcoina na wykresie powyżej 13 000 USD jest bardzo prowzrostowym sygnałem. Czy to zapowiedź nowej bańki? Przekonamy się zapewne wkrótce.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here