Naga Marketswall street“Jeżeli jesteś młody, niedawno się wzbogaciłeś na handlu akcjami a także gotowy na przygodę z opcjami, Wall Street może śledzić każdy Twój ruch” – napisał Bloomberg. W ostatnich miesiącach widać zdecydowany wzrost wpływów inwestorów indywidualnych, a jego skala jest niebagatelna. Duzi inwestorzy zaczęli skupiać się na analizie działań amatorów giełdowych w celu weryfikacji i ulepszenia swojej strategii inwestycyjnej.

  • Szybki wzrost liczby kont zakładanych przez inwestorów indywidualnych.
  • Duzi inwestorzy próbują poznać i zrozumieć strategię inwestycyjną giełdowych amatorów.
  • Informacja co jest powodem nagłych wzrostów lub spadków, ważne jest żeby mieć pełną świadomość co jest ich powodem.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Mali inwestorzy szturmują giełdę

Zwabieni zerowymi opłatami i prawdopodobnie nudą, gdy tkwili w domu podczas pandemii, inwestorzy detaliczni gromadzili się na giełdach. Obecnie, zgodnie z analizą Larry’ego Tabba z Bloomberg Intelligence, odpowiadają za 20% obrotów akcjami, co czyni ich drugą co do wielkości grupą inwestorów na rynku.

Nie tylko handlują akcjami gotówkowymi, ale także stali się potężną siłą w opcjach, gdzie gorączkowe kupowanie zmusza dealerów do zabezpieczania się, zwiększając wartość akcji. Biorąc pod uwagę ogólnie znacznie wyższy wolumen opcji, transakcje na jedną lot – mniejsze, często dokonywane przez klientów detalicznych – podwoiły się do 12% całkowitego wolumenu opcji w 2020 r., Według Chris Murphy, współtwórcy strategii derywatów Susquehanna International Group.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Solidne wzrosty wśród głównych graczy

Tesla Inc., w tym Robinhood, obfitowała w oznaki zainteresowania detalicznego już w lipcu, zanim akcje osiągnęły szczyt notowań. Koszyk akcji Goldman Sachs, który jest najpopularniejszy wśród inwestorów indywidualnych, wzrósł w tym roku o 40% i wzrósł o 90% od marcowych minimów, to znacznie więcej niż zyski zarówno dla Nasdaq 100, jak i S&P 500.

„W społeczności Reddita są wpływowi ludzie, którzy powiedzą:„ W porządku, dzisiaj kupujemy opcję call na Teslę za 2500 dolarów na następny piątek”, a nakłady, które zostaną wydrukowane, są ogromne” – powiedział Eifert w wywiadzie dla Bloomberg’s Odd Lots. „I lepiej uwierzyć, że najbardziej wyrafinowani gracze w opcje na świecie – Susquehannas i Citadel Securities – są bardzo skoncentrowani na tym przepływie i przewidują go w czasie rzeczywistym” – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here