Naga MarketsPrezes Allegro, Francois Nuyts

Allegro poinformowało, że trzej akcjonariusze spółki: Cidinan, Permira VI Investment Platform i Mepinan chcą sprzedać w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. accelerated book-building, ABB) do 76,5 mln akcji, uprawniających do 7,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. W reakcji na te informacje, akcje Allegro spadły do najniższego poziomu w historii notowań polskiego giganta handlu ecommerce na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Allegro nurkuje po ogłoszeniu ABB

Agencja Bloomberg poinformowała, iż cena sprzedaży akcji allegro będących obecnie w posiadaniu Cidinan, Permira VI Investment Platform i Mepinan została ustalona na poziomie 60 zł za sztukę, co było negatywną informacją dla inwestorów. Akcje spółki zakończyły bowiem wtorkową sesję na poziomie 63,63 zł. W reakcji na w/w doniesienia, tuż po otwarciu środowej sesji zanurkowały one w okolice 59,5 zł, co oznacza spadek o ponad 6 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy XTB prognozują, że gdyby miało dojść do odwrócenia sentymentu i korekty wzrostowej, kluczowym  oporem będzie strefa przy 66 zł wynikająca z wcześniejszych reakcji cenowych oraz górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania złotego | polski złoty kurs | wartość dolara | mercator medical kurs | pgnig giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd sytuacji przed FED – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułAkcje Nikola w dół o 7 proc. po informacji o emisji akcji. Tesla również spadała
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here