Naga MarketsBańka spekulacyjna na notowaniach bitcoinaSkąd tytułowy pomysł na pęknięcie bańki? Wynika on z badania przeprowadzonego przez firmę Juniper Research, które rzuciło cień wątpliwości na długoterminowe perspektywy bitcoina.

Per Windsor Holden, autor raportu zatytułowanego “Przyszłość kryptowaluty: Trendy i wyzwania dla bitcoina oraz altcoinów na lata 2018 – 2023″ (ang. “The Future of Cryptocurrency: Bitcoin & Altcoin Trends & Challenges 2018-2023“) stwierdza, że największej kryptowalucie brakuje rzeczywistej wartości, co wróży jej zagładę:
“Bitcoin nie ma rzeczywistej wartości. Tak jak w przypadku jakichkolwiek aktywów, jest wart tyle, ile ktoś jest gotów za niego zapłacić, jednakże nie ma żadnego znaczenia ani istnienia wykraczających poza księgę rachunkową. To bańka i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta bańka pęknie w najbliższej przyszłości.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Niższy wolumen i wartość transakcji

W badaniu zauważono, że zarówno dzienna wielkość transakcji, jak i wartość tych transakcji na bitcoinie spadły z rekordowych maksimów obserwowanych pod koniec zeszłego roku. Pod koniec 2017 r. dzienny wolumen transakcji wynosił około 360.000, a we wrześniu 2018 r. spadł do 230.000.

Z drugiej strony, wartość dziennych transakcji pod koniec ubiegłego roku plasowała się na poziomie ponad 3,7 miliarda USD, a we wrześniu obecnego roku kwota ta spadła poniżej 670 milionów USD, co stanowi blisko 82-procentowy spadek.

Zobacz też: Zakres notowań Bitcoina najniższy od 15 miesięcy. Czas na powrót zmienności?

Według Juniper Research spadek notowań bitcoina nastąpił pomimo tego, że wiodące waluty fiducjarne pozostawały osłabione m.in.  z uwagi na różne czynniki w światowej gospodarce wynikające z konfliktów handlowych między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a także niepewnością wokół negocjacji ws. Brexitu.

W konkluzji badania czytamy: “… jeśli Bitcoin nie może osiągnąć zysków w tak sprzyjających okolicznościach, to mało prawdopodobne jest, że będzie dobrze prosperować,   kiedy problemy zostaną rozwiązane”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here