Naga MarketsDuże giełdy kryptowalutowe w Europie Zachodniej, w tym Coinbase, Bitstamp i Kraken, znacznie ucierpiały pod względem wolumenu transakcji, podczas gdy nowsze platformy z Azji oferujące więcej altcoinów zyskują udział w rynku. Tak wynika z opublikowanego niedawno raportu grupy badawczej Diar.

Raport zawierający dane z CoinApi ujawnił, że na giełdzie Coinbase wolumen w lipcu był o 83% niższy niż w styczniu br. Z kolei obrót na Bitstamp i Krakenie skurczył się odpowiednio o 73% i 68%.

Stabilny wolumen utrzymał się na giełdzie Binance, a nawet jeśli porównany dane z lipca do czerwca br., zauważymy 21-procentowy. Wzrost widoczny był także na OKEx, wolumen zwiększył się tam o około 32% od początku 2018 roku, a dodatkowo w lipcu zanotowano rekordowy poziom.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszystko przez regulacje?

Grupa badawcza Diar uważa, że trend ten jest spowodowany surowszymi przepisami dotyczącymi altcoinów w USA, którym podlegają giełdy mające tam siedzibę. To z kolei prowadzi do tego, że amerykańskie giełdy kryptowalut ograniczają swoją ofertę do największy kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Na giełdzie Coinbase i Bitstamp handluje się jedynie 5 kryptowalutami, podczas gdy Kraken obsługuje 24. Jeśli natomiast mowa o OKEx i Binance, w ofercie tych giełd znajdziemy ponad 100 różnych par.

Mimo, że niedźwiedzi ostatnio rynek doprowadził do dominacji Bitcoina nad większością aktywów, to okazało się, że altcoiny przyciągają inwestorów i wspierają giełdy kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here