Naga MarketsKurs złota wzrośnie powyżej 2000 USD za uncję, choć korekta jest niewykluczonaZłoto utrzymuje długoterminowy trend wzrostowy, choć pęd pozostaje słaby. Niemniej strategowie z Credit Suisse oczekują, że żółty metal przetestuje barierę 1800 USD z celem powyżej 2000 USD. Kurs XAUUSD odbija w czwartek od ważnego poziomu 1700 USD za uncję po wczorajszym spadku do 1690 USD.

Złoto: Rynek byka przetestuje okolice 1800 USD z celem na 2080 USD – Credit Suisse

Złoto walczy o przedłużenie trendu wzrostowego. W dalszym ciągu mamy obawy dotyczące pozycjonowania, pędu i rynkowego konsensusu, ale szukamy wznowienia trendu byka, aby kurs mógł przetestować strefę 1796 USD – 1803 USD. Następnie oczekujemy przejścia do nowej fazy konsolidacji – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W długiej perspektywie czasu oczekujemy przebicia powyżej historycznego szczytu 1921 USD z celem na psychologiczny opór w wysokości 2000 USD, a następnie 2075/80 USD. Wsparcie w wysokości 1660 USD musi zostać utrzymane, aby zachować trend wzrostowy – dodano.

Korekta na złocie niewykluczona – TDS

Według strategów z TD Securities podstawowym scenariuszem dla żółtego metalu nie jest spadek poniżej poziomu 1690 USD, choć niedobór płynności może wykreować prawdziwe spustoszenie cen.

Apetyt na ryzyko wciąż rośnie, więc urok metali szlachetnych słabnie w oczach kupujących bezpieczne przystanie. Płynność pozostaje niewielka – co może sugerować, że przepływy od osób przyjmujących płynność, takich jak CTA, mogą mieć nadmierny wpływ na ten rynek, co rodzi dodatkowe ryzyko nagłych zmian cen – wskazano w raporcie.

Czy wiesz, że…?

CTA (Commodity Trading Advisor) są to inwestycje wysoko lewarowane, co może oznaczać wysokie zyski, ale też bardzo dotkliwe straty. CTA to ciekawe uzupełnienie portfela inwestycji klasycznych, ale bardzo ryzykowne, jeśli chcemy tylko w nie inwestować. CTA nie są skorelowane z wynikami na tradycyjnych rynkach, co oznacza, że jeśli na giełdzie będzie spadek, nie oznacza to, że nasz zarządzający także będzie miał słaby okres.

Chociaż nasz podstawowy scenariusz prognozuje dalszy wzrost, ceny złota są zagrożone, ponieważ spadek poniżej 1690 USD za uncje może uruchomić falę likwidacji pozycji CTA, które mogą mieć zbyt duży wpływ na ceny w wyniku ograniczonej płynności. Kiedy kurz opadnie, w długim terminie nadal oczekujemy wzrostu cen złota, ponieważ globalny kapitał cały czas szuka schronienia przed przedłużającym się okresem ujemnych realnych stóp procentowych – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSrebro i złoto – jak zachowa się cena cennych metali?
Następny artykułCena kukurydzy najniżej od lat! To dobry czas na zakup?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here