Naga MarketsDuże banki o USD czyli dolar wzrośnie albo spadnie...

27.11.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Model Citi dotyczący fixingu (przetasowania aktywów) na koniec miesiąca wygenerował sygnały sprzedaży dla dolara oraz akcji amerykańskich. Citi uzasadnia to niezwykle dużymi różnicami w wynikach pomiędzy szybującymi akcjami US i kiepskimi zwrotami wszędzie indziej. W wyniku tego, model przewiduje, odpływ kapitału z rynków akcji.

“Ogromna część tych przepływów powinna być skierowana w obligacje różnych krajów, gdzie CEEMEA* i Ameryka łacińska mogą doświadczyć ponadprzeciętnego napływu.” – wyjaśnia Citi.

Z kolei Credit Agricole zachęca ustami swojego stratega FX do kupowania dolara i sprzedawania wzrostów na EUR przed piątkowymi danymi o inflacji w strefie euro. Zdaniem Marka McCormick’a z CA dane o inflacji sprawią, że ostatnie zapowiedzi członków ECB staną się bardziej realne i wywołają spadek E/U i test okolic poziomu 1.33.

Morgan Stanley pisze natomiast, że Fed nie pozwoli trendowi na USD/JPY się wykoleić. Gospodarka USA przyspiesza co przekłada się na dalsze wzrosty USD/JPY. Zdaniem analityków MS, rynki już przystosowały się do wskazówek wyprzedzających FOMC i dalsze wzmocnienie ich przez komitet utwierdzi tylko inwestorów w obranym kierunku. MS zachęca do kupowania USD – “Malejąca kotwica fiskalna [fiscal drag] i stopniowe ożywienie na rynku pracy powinno dostarczyć bodziec dolarowi do dalszych wzrostów.”

Barclays patrzy już na NFP, które opublikowane zostaną 6 grudnia. Piszą, że “Payrollsy” mogą przypieczętować zwijanie w grudniu. Wciąż jednak analitycy Barclays uważają marzec, za najbardziej prawdopodobny termin podjęcia przez FOMC decyzji o zwijaniu. Przy czym szyki mogą tu pomieszać silne dane z rynku pracy.

“Obecnie jednak rynki wyszły poza pytanie, kiedy będzie zwijanie, a skupiają się na tym, ile czasu mienie od zwijania do pierwszej podwyżki stóp procentowych.” – pisze bank.

W międzyczasie GBP/USD bije nowe rekordy – obecnie po 1.6320. EUR/USD walczy o przejście poziomu 1.3600.

Duże banki o USD czyli dolar wzrośnie albo spadnie...

*CEEMEA – Central Eastern Europe, Middle East, AfricaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here