Naga MarketsPrzed nami sierpniowe posiedzenie Fedu. Dziś o godzinie 20:00 poznamy oświadczenie nt. dalszej polityki monetarnej Rezerwy Federalnej. Rynek nie oczekuje żadnych zaskoczeń, a stopy powinny pozostać na tym samym poziomie. Duże banki tj. Danske Bank, TDS oraz Nomura wyraziły swoje oczekiwania, co do dzisiejszego posiedzenia.


Danske Bank: Fed bez zmian w polityce monetarnej

Analitycy z Danske Bank oczekują, iż dziś Fed utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“To jedno z mało istotnych spotkań, bez aktualnych prognoz czy konferencji prasowej. Jedyną informacją jaką otrzymamy jest oświadczenie, ale jego przesłanie niewiele zmienia od spotkania do spotkania. Na czerwcowym posiedzeniu Fed zdecydował się usunąć kilka zdań ze sprawozdania, ponieważ chce większej elastyczności, gdyż stopa jest bliska neutralnego poziomu. Uważamy, że Fed nie zmieni swojej polityki, a co za tym idzie nie ma powodu, aby cokolwiek się zmieniło. Niedawne przesłuchanie Powella tylko potwierdza naszą tezę.”

“Nadal uważamy, że Fed jest na dobrej drodze, by w tym roku przeprowadzić kolejne dwie podwyżki (we wrześniu i grudniu), co jest zgodne z własną projekcją Fedu (chociaż komitet dzieli się na jedną albo dwie podwyżki) i cenami rynkowymi. Największa rozbieżność dotyczy liczby podwyżek w przyszłym roku i cen rynkowych, także w świetle płaskiej krzywej dochodowości USA, która jest uważana za wiarygodny wskaźnik recesji.”

TDS: rynek oczekuje pozostawienia stóp bez zmian

Analitycy TD Securities sugerują, iż FOMC niczego nie zmieni w swojej polityce na sierpniowym posiedzeniu, a jedynie zaktualizuje wyceny rynkowe celu lepszego odzwierciedlenia ostatnich wzrostów oraz inflacji.

“Nie spodziewamy się żadnych zaskoczeń w odniesieniu do podwyżki stóp oraz zmian w ryzykach. Dzisiejszy odczyt ISM Manufacturing zapewni punkt odniesienia dla dalszych danych ekonomicznych. Oczekujemy, iż indeks spadnie do poziomu 59,6 z 60,2, co jest wynikiem nieco lepszym niż konsensus rynkowy (59,3).”

Nomura: Nie oczekujemy żadnych istotnych wydarzeń

Analitycy z Nomury również nie spodziewają się znaczących wydarzeń na dzisiejszym posiedzeniu FOMC.

“Sytuacja gospodarcza przed sierpniowym spotkaniem wygląda stabilnie. Solidny odczyt PKB za II kw. i zmniejszone napięcia handlowe pomiędzy USA i UE będą pozytywnie wpływać na amerykańską gospodarkę, pomimo utrzymujących się napięć handlowych między USA i Chinami.”

Partnerem cyklu “Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

SP500 przed wieczorną konferencją

Popularny amerykański indeks SP500 przed posiedzeniem Fed oscyluje między poziomem wsparcia 2793, gdzie również znajduje się miesięczny pivot (2790) oraz poziomem oporu 2834. Na chwilę obecną cena pozostaje w konsolidacji w okolicach dziennego i tygodniowego pivota 2818. Dziś czekają nas jeszcze o 16:00 istotne dane ISM dla przemysłu dotyczące zatrudnienia i nowych zamówień, a o 16:30 poznamy odczyt zapasów ropy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzychody CCC w lipcu 30% wyższe niż przed rokiem
Następny artykuł“Małe NFP” najwyżej od lutego br.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here