Naga MarketsDuże banki celują w spadki na EUR/USD. Pierwszy wsparcie przy 1,15 a kolejne nawet na 1,12 USDKurs euro nieznacznie umacnia się dziś w stosunku do dolara amerykańskiego. Trend na parze walutowej EUR/USD pozostaje jednak spadkowy. Zobaczmy, jak na Eurodolara zapatrują się analitycy dużych banków. 

Euro pod presją, dolar górą

Analitycy Westpac w swojej analizie przywołują gwałtowny wzrost cen energii, zwłaszcza gazu, co zwiększa obawy związane z ograniczeniami dostaw. To z kolei obciąża oczekiwania przedsiębiorstw i konsumentów oraz osłabia notowania euro.— Kluczowe jest monitorowanie, jak inwestorzy i szersze nastroje rozwijają się na wczesnych etapach IV kwartału. Obecnie wydaje się, że perspektywy nadal ciążą na oczekiwaniach, a zatem prawdopodobnie będą również ciążyć na EUR – wskazuje Westpac.

Mimo potencjalnego osłabienia dynamiki spadkowej Eurodolara, pod presją wydaje się być wsparcie przy 1,15 USD, sugerują analitycy. Wybicie w dół mogłoby przedłużyć spadek kursu EUR/USD w kierunku 1,12 USD.

Z kolei OCBC zwraca uwagę na wiele wskaźników oraz pozycjonowanie rynku, które nadal wskazują na spadek głównej pary walutowej. Analitycy tego banku za główny cel obrali sobie poziom 1,15 USD. Uważają również, że naruszenie tego poziomu może spowodować głębszy spadek w kierunku 1,13 USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Sprawdź kurs euro do dolara (EUR/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

Źródło: Tradingview.com
W dzisiejszej analizie banku UOB czytamy o utrzymaniu perspektywy na najbliższe 1-3 tygodnie. Ekonomiści spodziewają się dalszego spadku wspólnej waluty w kierunku 1,15 USD.

invest

— Faza osłabienia euro, która rozpoczęła się wcześniej w zeszłym tygodniu, jest uważana za nienaruszoną, o ile kurs nie wzniesie się powyżej 1,1605 USD  sugeruje UOB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here