Naga MarketsDuża zmienność na walorach Banefit Systems. Czy branża fitness wróci do życia?Wtorkowa sesja przynosi sporą zmienność na walorach Benefit Systems. Branża Fitness w ostatnim czasie mocno ucierpiała na decyzji Rządu, o wyłączeniu z użytkowania siłowni, basenów i innych obiektów sportowych. Dziś pojawiło się jednak światełko w tunelu. Po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz kierownictwem ministerstwa rozwoju, przedsiębiorczości i technologii, branża fitness liczy na ponowne otwarcie obiektów najpóźniej do 24 października br.

  • 24 października, możliwe ponownie otwarcie obiektów sportowych.
  • Branża fitness liczy na wsparcie finansowe od rządu.
  • Walory Benefit Systems po wysokich wzrostach na początku wtorkowej sesji, o godzinie 15 tracą już ponad 4%.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Te artykuły również Cię zainteresują

Czy decyzja o zamknięciu większości obiektów sportowych była pochopna?

Zgodnie z decyzją Rządu, od soboty siłownie, kluby fitness, baseny i aquaparki zostały zamknięte. Decyzja o zamrożeniu branży fitness spotkała się z bardzo dużym oburzeniem jej przedstawicieli. W mediach społecznościowych zapowiedzieli oni protest przed Sejmem. Po bardzo negatywnych przyjęciu tej decyzji i zapowiedzi protestów branży fitness rząd zdecydował się jednak na zmiany.

W piątek wieczorem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które: działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

We wtorek rano po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz kierownictwem ministerstwa rozwoju, przedsiębiorczości i technologii, branża fitness liczy na otwarcie obiektów najpóźniej do soboty, 24 października.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Dodatkowo najnowsze doniesienia wskazują, iż branża fitness liczy wsparcie finansowe poprzez pokrycie procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok. Kolejne oczekiwania branży dotyczą uruchomienia dopłat powiązanych z średnio miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące.

W swojej deklaracji, przedstawiciele wszystkich branż zobowiązali się do wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dynamiczne zmiany na kursie akcji Benefit Systems

Wtorkowa sesja, po komunikacie o możliwym ponownym otwarciu obiektów sportowych w tym klubów fitness zaczęły się bardzo dobrze dla walorów Benefit Systems. Kurs tuż po otwarciu zyskiwał nawet blisko 9% i zbliżył się do poziomu 700 zł. Paliwa nie starczyło jednak na wiele, bowiem już po kilkudziesięciu minutach kurs zaczął się osłabiać, aby jeszcze przed godziną 10 zejść poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia.

Walory spółki od początku września wraz z nadejściem drugiej fali zachorowań na COVID-19 i możliwymi restrykcjami, mogącymi znacznie wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe, zaczęły spadać. Kurs spadł z poziomu 860 zł. do okolic 600 zł. i jest już tylko kilka procent powyżej dołka z połowy marca i początku kwietnia (575 zł). Obecna słaba postawa walorów i kierunek notowań pozwalają z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że w najbliższej przyszłości kurs może ponownie testować dołek sprzed kilku miesięcy.

Notowania Benefit Systems z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Obecnie, kilka minut po godzinie 15, akcje Benefit Systems tracą 4,9%, a kurs jest na poziomie 602 zł. Obroty na walorach spółki dochodzą do 1,5 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here