Naga Markets

Ray DalioRay Dalio, założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego, wyraził obawy, że rząd USA może całkowicie zakazać bitcoina, jeśli odniesie zbyt duży sukces. Dalio powiedział Yahoo Finance, że historia pieniądza sugeruje, iż ​​decydenci chcieliby zdławić alternatywne waluty, które mogłyby rzucić wyzwanie dominacji dolara. Kurs BTC odbija w piątek i oscyluje nieco powyżej poziomu 53 000 USD.

  • Bitcoin “sprawdził się” w ciągu ostatniej dekady i teraz jest jak “cyfrowa gotówka”
  • Obecne debaty wśród decydentów w Indiach na temat całkowitego zakazu bitcoinów mogą zwiastować rosnący trend
  • Amerykańskie organy regulacyjne nie wskazują na to, że chcą całkowicie zakazać BTC

Bitcoin: sukces BTC może stanowić zagrożenie dla rządów – Ray Dalio

Myślę, że byłoby bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach bitcoin zostanie wyjęty spod prawa – powiedział, odnosząc się do rządowego posunięcia zakazu prywatnego posiadania złota w latach trzydziestych XX wieku.Dalio powiedział w internetowej serii wywiadów “Influencers with Andy Serwer”, że bitcoin “sprawdził się” w ciągu ostatniej dekady i teraz jest jak “cyfrowa gotówka”. Założyciel funduszu hedgingowego Bridgewater Associates o wartości 150 miliardów dolarów dodał także, że ten sukces może stanowić zagrożenie dla rządów.

Nie chcą, aby inne pieniądze działały lub konkurowały, ponieważ sprawy mogą wymknąć się spod kontroli – dodał.

Dalio podkreślił, że obecne debaty wśród decydentów w Indiach na temat całkowitego zakazu bitcoinów mogą zwiastować rosnący trend.

Podejrzewam, że byłoby bardzo trudno przeciwstawić się tego rodzaju działaniom – zauważył.

Jednak amerykańskie organy regulacyjne nie wskazują na to, że chcą całkowicie zakazać BTC, którego wartość wzrosła o około 650% w ciągu ostatniego roku. Wielu inwestorów twierdzi, że bitcoin nie powinien być postrzegany jako waluta, ale raczej jako aktywo spekulacyjne.

Niektóre wpływowe postacie, w tym sekretarz skarbu Janet Yellen, zasugerowały zaostrzenie przepisów ze względu na obawy, że kryptowaluty są wykorzystywane do finansowania handlu narkotykami i terroryzmu.

NED

Bitcoin nie został do tej pory zhakowany. Ogólnie rzecz biorąc, działał na zasadzie operacyjnej. Zyskał wielu nowych zwolenników. W pewnym sensie jest alternatywą, magazynem bogactwa – podsumował Dalio.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) ponownie powyżej 53 000 USD

Notowania BTC/USD wzrastają w piątek i zdołały przebić poziom 53 000 USD. Mimo pozytywnej końcówki tygodnia kurs zamknie się najprawdopodobniej niemal 7 procentowych spadkiem w tym tygodniu. Będzie to również drugi tydzień z rzędu przeceny najpopularniejszej kryptowaluty. Jednak trend wzrostowy wydaje się być niezachwiany, a dalszy wzrost cen może doprowadzić do ponownego testu historycznego maksimum 61 781 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | akcję lotos | mercator medical kurs | gpw pgnig |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here