Naga MarketsDurable goods orders. Pozytywne dane z USA dot. zamówieńNowe zamówienia na wyprodukowane dobra trwałe we wrześniu spadły o 1,0 miliarda dolarów lub 0,4 procent do 261,3 miliarda dolarów, ogłosiło dziś U.S. Census Bureau. Spadek ten, po czterech kolejnych miesięcznych wzrostach, nastąpił po sierpniowym wzroście o 1,3 proc.

Z wyłączeniem transportu, nowe zamówienia wzrosły o 0,4 proc. Z wyłączeniem obrony, nowe zamówienia spadły o 2,0 procent. Spadek zamówień dotyczył przede wszystkim sprzętu transportowego, którego wartość spadła w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 1,8 mld dolarów, czyli o 2,3 proc. do 77,7 mld dolarów.– Wprawdzie wielkość zamówień na dobra trwałe spadła we wrześniu (-0,4 proc. m/m) – wynika ze wstępnych szacunków, ale spadek jest mniejszy niż pierwotnie oczekiwano (prog. -1,1 proc. m/m). Jednocześnie, zgodnie z oczekiwaniami, utrzymano dodatnią dynamikę zamówień z wyłączeniem środków transportu (+0,4 proc. m/m). Dane nie wywołują większych emocji na rynku. Eurodolar zyskiwał jeszcze przed publikacją. Obecnie kurs oscyluje wokół 1,1625 – komentuje Maciej Madej z TMS Brokers.

Durable goods orders (zamówienia na dobra trwałego użytku) to wskaźnik ekonomiczny wypuszczany co miesiąc przez Amerykańskie Biuro Cenzusowe. Odzwierciedla łączną liczbę nowych zamówień złożonych przez krajowych wytwórców na dostarczenie dóbr trwałego użytku wykorzystywanych w procesie produkcyjnym, w krótkim okresie lub w przyszłości. Wskaźnik publikowany jest dwa razy w przeciągu miesiąca – w formie rozbudowanego raportu dot. dóbr trwałego użytku i z podziałem na zamówienia, dostawy oraz zapasy wytwórców.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here