Naga Marketsblockchain mobile smartphoneDuński bank ABN AMRO ogłosił, że uruchamia platformę opartą na technologii blockchain o nazwie Forcefield. Poinformowano o tym w komunikacie prasowym opublikowanym 17 maja.

Zgodnie z zapowiedzią platforma jest rozwiązaniem z zakresu Internetu Rzeczy, które umożliwia “monitorowanie zapasów handlu fizycznego” za pomocą specjalistycznych czujników i chipów komunikacyjnych. Internet Rzeczy jest dziś uważany za jedną z czołowych technologii w obecnie trwającej, czwartej w całej historii ludzkości, rewolucji technologicznej. Wśród tego typu technologii wyróżnia się też sieć bloków.

Start platformy

Forcefield zostało ponoć opracowane w ciągu roku.

Teraz duński bank twierdzi, że system może pomóc w bezpieczniejszych procesach “obsługi fizycznej” i zmniejszeniu kosztów zarządzania towarami, które są wykorzystywane jako zabezpieczenie dla udzielanych przez niego kredytów.

Dyrektor Zarządzający ds. Handlu i Finansów Towarowych ABN AMRO Karin Kersten powiedziała, że ​​platforma wzmocni łańcuch dostaw towarów handlowych:

„Zaangażowane strony skorzystają z bardziej skutecznych kontroli, większej wydajności, przejrzystości i identyfikowalności”.

Wreszcie w komunikacie prasowym zaznaczono, że – oprócz ABN AMRO – także inne podmioty, takie jak: Accenture, Anglo American, CMST International, Hartree Partners, ING Bank, Macquarie, Mercuria i OCBC Bank, podpisały protokół w sprawie uruchomienia Forcefield na swoich platformach.

Instytucje a kryptowaluty

Jak już wcześniej poinformowały różne media, ABN AMRO zrezygnowało wcześniej z planów wprowadzenia portfela depozytowego na bitcoiny (BTC) o nazwie „Wallie”. Głównym powodem zmiany wcześniejszych planów banku były obawy o ryzyko. Rzecznik prasowy ABN AMRO powiedział, że bank „stwierdził, że kryptowaluty ze względu na ich nieuregulowany charakter są w tej chwili zbyt ryzykowne, aby nasi klienci mogli w nie inwestować”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Mimo sceptycyzmu duńskiego banku, w blockchain i cyfrowe waluty inwestuje coraz więcej dużych inwestorów instytucjonalnych. Zauważa to teraz coraz większa liczba analityków rynku. Np. Mike Novogratz, szef Galaxy Digital, czy Tom Lee, założyciel Fundstrat, uważają, że w tym zjawisku można dopatrzeć się głównie powodów do kolejnej fali wzrostów, a może nawet nowej bańki na kryptowalutach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here