Naga MarketsWykres na ekranie i logo DukascopyDukascopy, w opublikowanej wczoraj nocie prasowej poinformowało o wprowadzeniu możliwości handlu CFD na Ethereum. Marka, która pomimo regulacji ESMA umożliwia handel z dźwignią na poziomie nawet 1:200 konsekwentnie rozwija swoją ofertę skierowaną do traderów pragnących czerpać z zmienności rynku kryptowalut. 


Klienci Dukascopy mogli zacząć handel na kryptowalutowych CFD już w kwietniu tego roku kiedy broker poinformował o wprowadzeniu kontraktów różnic kursowych na Bitcoina. Teraz, broer wprowadza do swojej oferty drugą co do kapitalizacji kryptowalutę – Ethereum.

Warunki handlu są zbliżone na obu instrumentach, jednak ze względu na ograniczenia regulacyjne ESMA lewar w przypadku korzystania z usług Dukascopy Europe wynosić będzie maksymalnie 1:2, przy czym w szwajcarskim Dukascopy Bank sięgać będzie 1:3.

Minimalna wartość pozycji w przypadku nowych CFD na Ethereum wynosi pełny, jeden kontrakt (0,2 w przypadku CFD na BTC), a wartość pipsa w obu przypadkach będzie równa dolarowi.

Dukascopy wchodzi w krypto

Wprowadzenie kolejnego instrumentu opartego na wycenie kryptowaluty nie jest końcem wysiłków Szwajcarów. W najnowszej nocie prasowej informują oni o pracach związanych z umożliwieniem wpłaty środków transakcyjnych na poczet depozytu w kryptowalutach.

Dukascopy planuje wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego wpłatę i wypłatę walut tradycyjnych na rachunki denominowane w kryptowalutach jak i umożliwienie transferu środków z i na portfele kryptowalut. Prowadzone testy na Bitcoinie sugerują, że będzie to pierwsza i prawdopodobnie jedyna kryptowaluta umożliwiająca handel na rachunkach brokera.

Warunki handlu w Dukascopy można sprawdzić w tym miejscuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here