Naga MarketsDukascopy Bank S.A. dołącza do grona banków posiadających własną kryptowalutę. Wczoraj oficjalnie uruchomiony został Dukascoin. Oprócz wprowadzenia samej kryptowaluty, szwajcarski bank przeprowadzi również ICO.

Wcześniej o wprowadzeniu tokena JPM Coin poinformował bank inwestycyjny JP Morgan. Jednak istnieje znaczna różnica pomiędzy JPM Coin a Dukascoinem. Ten pierwszy służy bowiem jedynie do rozliczania wewnętrznych transakcji banku, a drugi można potraktować jako kryptowalutę z krwi i kości.Dukascoin wystartował szybciej niż planowano

Pierwotnie kryptowaluta Dukascoin miała wystartować 1 marca, jednak bank zdecydował się przyspieszyć ten proces o jeden dzień. Jak się okazało miał ku temu dobry powód.

Firma podała w oświadczeniu:
“Dowiedzieliśmy się, że japoński Mizuho Bank również ogłosił, że jego token ma zostać uruchomiony tego samego dnia. Przyjmujemy wyzwanie i przesuwamy datę premiery na 28 lutego – z jednodniowym wyprzedzeniem.”

Zobacz również: Bitcoin po 67.193 USD. Peter Brandt wyjaśnia skąd te wyliczenia

Tym samym Dukascopy Bank osiągnął to, na czym mu zależało i stał się “pierwszym regulowanym bankiem, który uruchomił ICO”

Tokeny w nagrodę

Początkowo tokeny Dukascoin będą oferowane jako nagrody dla klientów firmy. Klienci  będą mogli je kupić w nagrodę za korzystanie z komunikatora Connect 911 stworzonego przez firmę.

Ponadto, szwajcarski bank potwierdził, że każdy klient firmy otrzyma w sumie pięć tokenów za otwarcie konta MCA i że osoby polecające również dostaną taki ekwiwalent w tokenach. Wszystkie tokedy, które ludzie otrzymają jako nagrodę, będą mogły zostać sprzedane na rynku. Ponadto posiadacze Dukascoinów będą mogli wypłacać je bezpośrednio z banku.

Dyrektor generalny i dyrektor ds. Technicznych w banku Duskacopy, Andre Duka, potwierdził, że nowe tokeny Duskacoin będą używać sprawdzonego protokołu ERC20. To oparte na Ethereum rozwiązanie jest najczęstszym rozwiązaniem stosowanym przez firmy, które chcą tworzyć swoje tokeny, nie tracąc czasu na rozwiązywanie problemów związanych z tworzeniem nowych technologii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Transakcje pod nadzorem banku

Duka potwierdził również, że ludzie będą mogli kupować i sprzedawać Dukascoiny za pośrednictwem wewnętrznego rynku w banku, co może zwiększyć płynność tokenów. Wszystkie transakcje, które zostałyby dokonane w systemie wewnętrznym, byłyby zabezpieczane przez bank, a więc użytkownicy nie musieliby martwić się o bezpieczeństwo podczas handlu ich nowymi tokenami, nawet gdyby wymieniali je z osobami trzecimi.

Według banku kolejną ważną korzyścią Dukascoin jest to, że transakcje te byłyby nadzorowane przez bank, zaufaną instytucję finansową. Może się to wydawać niezbyt zdecentralizowane, ale dzięki temu traderzy otrzymają przynajmniej wyciągi bankowe uznane i akceptowane przez organy finansowe.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here