Naga MarketsChatBot Dukascopy Banku umożliwia pełny dostęp do usług instytucji. W ten sposób podmiot osiągnął pierwszy etap rozwoju skupiony wokół komunikatora Dukascopy Connect 911 i otwiera się na projekty wykorzystujące sztuczną inteligencję.


Obsługa klienta, przelewy, inwestowanie na Forex i BTC w jednym miejscu

Dukascopy ChatBot – ma umożliwiać klientowi dostęp, w naturalnej formie dialogu, do dowolnej usługi, którą świadczy instytucja, w tym płatności przelewem bankowym, wymiany walut, płatności natychmiastowych, wydawania kart wirtualnych i zamawiania kart plastikowych, doładowania tych kart, inwestycji w instrumenty finansowe, zakup i transfer kontraktów CFD na Bitcoin, itd. W niedalekiej przyszłości ChatBot będzie mógł przetwarzać transakcje w innych walutach cyfrowych, jak również pozwoli inwestować w akcje. W perspektywie dodany zostanie dostęp do usług bankowości prywatnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Otwarcie wszystkich rodzajów rachunków w Dukascopy Banku od 2018 roku odbywa się głównie za pośrednictwem komunikatora. Dzięki temu rachunek można założyć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i przejściu przez proces identyfikacji wideo w czasie rzeczywistym. Dziś broker bankowy otwiera około 100 rachunków dziennie i planuje zwiększyć tę liczbę w najbliższej przyszłości do 1000 rachunków, stając się wiodącym internetowym bankiem detalicznym w Szwajcarii.

Zobacz również: Sztuczna inteligencja przewidzi dla Ciebie kursy walut i indeksów

Otwarty interfejs programistyczny

Głównym aspektem tej inicjatywy jest fakt, że ChatBot został stworzony w oparciu o uniwersalny interfejs programowania aplikacji (API), który pozwala innym bankom, firmom i klientom, którzy chcą zaproponować własne usługi użytkownikom Dukascopy Connect 911, opracować i wdrożyć do komunikatora swoje autorskie formularze i skrypty.

Otwarty interfejs programistyczny tworzy silną podstawę do rozwoju ekosystemu w oparciu o komunikator Dukascopy Connect 911. API umożliwia integrację komunikatora z dowolnymi projektami komercyjnymi klientów i partnerów banku, otwierając tym samym dostęp do usług płatniczych Dukascopy i innych instytucji biorących udział w projekcie. Dostęp do darmowych płatności natychmiastowych oraz bezpośrednia komunikacja z użytkownikami komunikatora to ważne przywileje, które będą dostępne dla zewnętrznych programistów.

Jako przykład użycia otwartego API, Dukascopy Bank opublikował przykłady ChatBota umożliwiającego zamawianie pizzy, sprawdzenie pogody oraz przetłumaczenie tekstu. Użytkownicy komunikatora będą mogli znaleźć te przykłady w sekcji “Boty” komunikatora.

W kierunku sztucznej inteligencji (AI).

Dukascopy Bank wierzy, że wkroczyliśmy w erę stosowania sztucznej inteligencji na całym świecie, która będzie dominującym kierunkiem rozwoju branży internetowej w nadchodzących latach. Dlatego też bank dostosował swoją strukturę do potrzeb klientów, aby stać się bankiem “przyjaznym cybernetycznym rozwiązaniom”. Dukascopy zaprasza wszystkie firmy działające w tym obszarze do współpracy i obiecuje maksymalne wsparcie.

Najbliższym planem instytucji w tym kierunku jest zaprogramowanie ChatBota, aby mówił i rozpoznawał naturalną ludzką mowę. Bank zamierza również rozwinąć podstawową infrastrukturę, która pozwoli na połączenie ChatBotów w SuperBoty oraz danie im możliwości uczenia się na podstawie interakcji z klientami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here