Naga Markets15 miesięcy temu, na początku 2018 roku, Dukascopy Bank postawił sobie ambitny cel, aby stać się najbardziej dynamiczną i szybko rozwijającą się instytucją bankowości detalicznej w Szwajcarii. Dziś z dumą informujemy, że model biznesowy opracowany przez Dukascopy Bank w celu osiągnięcia tego celu jest całkowicie osiągnięty: 100 000 klientów powierzyło naszej instytucji swoje zobowiązania płatnicze i aktywa!


A dynamika nabiera tempa: w ciągu ostatnich trzech miesięcy otwarto ponad 50% rachunków detalicznych – Multi-Currency Account (MCA). W rzeczywistości co trzy miesiące bank podwaja swoją zdolność operacyjną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ducascopy Bank – dynamika przyrostu kont klientów detalicznych

Nasi klienci detaliczni mogą dotrzeć do świata finansów, klikając dwukrotnie na ekran smartfonów. Nowoczesny bank-bot przeprowadzi klienta przez szeroki zakres unikalnych usług oferowanych przez Dukascopy Bank:

  • Rachunki bankowe w 23 walutach z natychmiastową możliwością wymiany jednej waluty na drugą z najlepszymi możliwymi kursami wymiany walut obcych z oraz
  • najniższe stawki prowizji (np. mieszkańcy Szwajcarii są obciążani jedynie 0,25% wymienianej kwoty);
  • Natychmiastowe i bezpłatne przelewy pieniężne na dowolny numer telefonu komórkowego oraz pomiędzy rozmówcami z Dukascopy Connect;
  • Szeroka gama instrumentów inwestycyjnych wbudowanych bezpośrednio w bank-bot, w tym towary, indeksy, złoto i bitcoin;
  • Dostęp do pierwszej szwajcarskiej krypto-waluty bankowej stworzonej przez Dukascopy Bank, zwanej Dukascoin, którą każdy nowy posiadacz detalicznych kont MCA może uzyskać za darmo i oferuje swoim posiadaczom ogromne możliwości: udział w tradycyjnych programach nagród ze średnią roczną rentownością przekraczającą 50% lub spekulacje na wewnętrznym rynku Dukascoin.

Dla tych, którzy preferują bardziej tradycyjne sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi, Dukascopy Bank oferuje osobiste karty przedpłacone Dukascopy Visa w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich i funtach szterlingach, które pozwalają na płacenie rachunków i usług online i w sklepach (miliony obsługiwanych lokalizacji) lub na pobieranie gotówki w bankomatach. Przelewy między kontem detalicznym a kartą płatniczą (wpłaty i wypłaty) są również bezpłatne. W oparciu o wyżej wymienione czynniki Dukascopy Bank obniżył koszt przyjęcia jednego klienta ze 100 do mniej niż 3 EUR!

Konwergencja szwajcarskich tradycji bankowych z nowoczesnymi technologiami w produktach detalicznych Dukascopy Banku doprowadziła bank do imponującego obecnie wyniku i stworzyła solidne podstawy dla rozwoju jeszcze bardziej fascynujących produktów, które zostaną wkrótce zaprezentowane. Świętując ten nowy kamień milowy, możemy poprzeć ambitny cel naszego banku, określony w projekcie Dukascoin Whitepaper: “Ponieważ trend ten jest nadal tak dynamiczny, Bank pragnie stać się największym bankiem cyfrowym regulowanym w Szwajcarii.

Kluczowe elementy osiągniętego sukcesu są następujące:

  • Ścisłe procedury KYC/AML oparte na szwajcarskich regulacjach bankowych;
  • Innowacyjna procedura on-boardingu klienta on-line ze zdalną identyfikacją wideo, pozwalająca klientom z całego świata na otwarcie szwajcarskiego konta bankowości detalicznej bez konieczności fizycznej obecności w biurze banku;
  • Nowoczesny komunikator Dukascopy Connect 911 dostępny dla wszystkich urządzeń mobilnych z wbudowanymi funkcjami bankowości internetowej.
  • Aktywne wykorzystanie sztucznej inteligencji z chat-botami, co pozwala na wsparcie 24/7 i na pokładzie klientów;
  • Wdrożenie koncepcji banku przyjaznego kryptowalutom. W oparciu o powyższe czynniki Dukascopy Bank obniżył koszt przyjęcia na pokład jednego klienta ze 100 do mniej niż 3 EUR!

Konwergencja szwajcarskich tradycji bankowych z nowoczesnymi technologiami w produktach detalicznych Dukascopy Banku doprowadziła bank do imponującego obecnie wyniku i stworzyła solidne podstawy dla rozwoju jeszcze bardziej fascynujących produktów, które zostaną wkrótce ogłoszone. Świętując ten nowy kamień milowy, możemy poprzeć ambitny cel naszego banku, określony w projekcie Dukascoin Whitepaper: “Ponieważ trend ten jest nadal tak dynamiczny, Bank pragnie stać się największym bankiem cyfrowym regulowanym w Szwajcarii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here