Naga MarketsWiliam Dudley
Do grona krytyków kryptowalut dołączył ostatnio szef nowojorskiego oddziału Fed – William Dudley. Wcześniej mieliśmy okazję przeczytać m. in. opinie gubernatora Banku Anglii – Marka Carneya, który stwierdził, że Bicoin praktycznie zawiódł jak kryptowaluta.

Dudley o kryptowalutach wypowiadał się na Manhattanie przy okazji konferencji prasowej nt. perspektyw gospodarczych dla Puero Rico w związku z falą katastrofalnych huraganów.

Szef Fed w Nowym Jorku uważa, że wokół kryptowalut panuje “mania spekulacyjna”, którą opisuje jako niebezpieczną. Przestrzega przy tym przed rynkiem wirtualnych walut, który w ostatnim czasie sporo zyskał na popularności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniany na wstępie Mark Carney uważa z kolei, iż Bitcoin nie zdołał jak dotąd zaspokoić tradycyjnych aspektów pieniądza. Jako, że jest to kryptowaluta globalna, nie stanowi środka tezauryzacji. Nikt też nie używa go jako środka wymiany.

Oprócz oficjeli rządowych, swoje stanowisko dotyczące kryptowalut zajął także Paul Singer, który w liście do klientów prowadzonego przez siebie funduszu hedgingowego Elliott Managment, określił Bitcoina jako jedno z najbardziej błyskotliwych oszustw w historii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here