Naga MarketsDubajski Departament Finansów (DoF) nawiązał współpracę z Smart Dubai Office (SDO), aby uruchomić system płatności oparty na Blockchain. Informację podał 23 września lokalny serwis informacyjny Zawya.


Nowa platforma dedykowana temu celowi została oficjalnie uruchomiona w niedzielę, 23 września. Na razie korzystać z niej mogą jednostki rządowe, takie jak policja, Zarząd Dróg i Transportu (RTA) oraz Urząd Zdrowia w Dubaju (DHA).

System na miarę XXI w.

Według Zawya, DoF i SDO zamierzają dzięki systemowi zapewnić bardziej dokładny i przejrzysty proces zarządzania, a także umożliwić płatności w czasie rzeczywistym w ramach struktur rządowych i między nimi.

Jak informuje Zawya, obecny proces płatności władz Dubaju jest czasochłonny, a ukończenie danej operacji zajmuje nawet do 45 dni.

Nowy system już jest używany przez Urząd Elektryczności i Wody (DEWA) oraz Urząd ds. Wiedzy i Rozwoju Społecznego (KHDA). Całkowita liczba transakcji testowych wyniosła ponad pięć milionów.

Dr Aisha Bin Bishr, dyrektor generalny SDO, stwierdziła w mediach, że ​​blockchain jest “jedną z najbardziej obiecujących [nowych technologii]”.

W 2017 r. grupa SDO otrzymała najwyższe wyróżnienia na targach Smart Cities Expo i na Światowym Kongresie w Barcelonie. Zdobyła wtedy nagrodę City Project Award konkurując z 308 innymi zespołami odpowiedzialnymi za strategię blockchain w Dubaju.

Smart Dubai

Projekt Smart City został zainicjowany przez wiceprezydenta i premiera ZEA Szejka Mohammeda bin Rashida w 2013 r. Celem jest zapewnienie inteligentnego ekosystemu, wspieranego przez rząd, sektor prywatny i partnerów instytucjonalnych, który ma służyć do współpracy między jednostkami rządowymi a rezydentami i odwiedzającymi.

Smart Dubai nie jest jedyną inicjatywą wspieraną przez rząd, który zamierza wykorzystać główne wschodzące technologie, takie jak blockchain, w kraju.

W kwietniu tego roku wiceprezes i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich zainicjował inicjatywę “ZEA Blockchain Strategy 2021”, której celem jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w zakresie wdrażania technologii.

W lipcu Międzynarodowe Centrum Finansowe Dubaju (DIFC) ogłosiło partnerstwo ze Smart Dubai w celu opracowania “Sądu w Blockchain“. Organizacje starają się zbadać potencjał tej technologii w usuwaniu wad systemu prawnego ZEA, na przykład poprzez wprowadzenie weryfikacji sądów w oparciu o metodę blockchain.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here