Naga MarketsNajbogatszy emirat w ramach Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubaj, jest przykładem sprawnego przekształcania gospodarki opartej na ropie naftowej w nowoczesny, ogólnoświatowych hub biznesowy, turystyczny, transportowy, a ostatnio także miejsce przyjazne dla technologii blockchain. Wyrazem tego jest ogłoszone 8 października partnerstwo, w wyniku którego wspierana przez władze Dubaju kryptowaluta Emcash ma szansę na szerszą adopcję.


Stronami wspomnianego przedsięwzięcia jest dubajska agencja ratingowa Emcredit oraz Pundi X – producent terminali płatniczych POS z siedzibą w Singapurze. Partnerstwo ma na celu zwiększenie adopcji technologii blockchain oraz kryptowalut w szeroko rozumianym sektorze publicznym, w tym wśród rodowitych mieszkańców Dubaju, imigrantów oraz społeczności ekspatów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Dubaj wdraża system płatności oparty na Blockchain

Na początku ma być dostępna usługa opłacania rachunków w punktach handlowych na terenie całego emiratu Dubaju. Będzie to możliwe za pomocą kryptowaluty o nazwie Emcash, za której emisję ma odpowiadać Emcredit we współpracy z dubajskim Departamentem Rozwoju Gospodarczego. Pundi X ma zająć się produkcją specjalnie skonstruowanych w tym celu terminali, na których będzie widniało logo emCredit. Nowopowstała kryptowaluta będzie stablecoinem, którego kurs ma być powiązany z dirhamem (AED). Dopóki Dubai nie wprowadzi ogólnych regulacji dotyczących kryptowalut, Emcash będzie jedyną kryptowalutą obsługiwaną przez terminale.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

W całym projekcie istotne jest oficjalne wsparcie ze strony władz Dubaju – czego wyrazem jest zaangażowanie państwowej agencji ratingowej Emcredit w projekt, a także fakt, iż był on konsultowany z premierem ZEA, emirem Dubaju i wiceprezydentem w jednej osobie – szejkiem Muhammadem ibn Raszidem Al Maktum.

Znaczenie partnerstwa firmy specjalizującej się w płatnościach opartych na blockchainie, z należącą do władz państwowych agencją kredytową, podkreślał także CEO i współzałożyciel Pundi X – Zac Cheah. Określił on wspomniany projekt mianem „historycznego”, zwracając także uwagę na praktyczne zastosowanie obiecującej technologii, jaką jest blockchain. W międzyczasie urządzenia oraz sam system płatności muszą przejść przez szereg testów oraz wymagane będzie uzyskanie pozwoleń od organów regulacyjnych Dubaju, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Zobacz również: Dubaj buduje pierwszy na świecie oparty na blockchainie system prawnyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here