Naga Markets

Dubaj chce przenieść swój rząd to metaverse. Do 2030 realizuje Dubai Metaverse StrategyRząd Dubaju przygotowuje się do udostępnienia części swoich biur w metaverse (metawersum), jak wynika z najnowszych doniesień. Kraj poszukuje obecnie stron trzecich, które pomogłyby zorganizować przeniesienie niektórych departamentów do świata wirtualnego, zgodnie z oświadczeniem Sharada Agarwala, głównego oficera ds. metaverse w firmie Cybergear.

Dubaj chce przenieść część funkcji rządowych do metawersum

Emirat będący częścią Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), podobno przeniesie niektóre departamenty rządowe do metawersum, aby umożliwić użytkownikom wykonywanie działań w tych obiektach w przyszłości. Byłby to kolejny krok w wykonaniu kraju, który wcześniej przedstawił swoją strategię Dubai Metaverse, aby pozycjonować technologię jako ważną część przyszłości.Sharad Agarwal, szef firmy Cybergear wywodzącej się z Dubaju, mówił o tym procesie podczas lokalnego wydarzenia o tematyce związanej z metaverse:

– Zaczęliśmy dostawać wiele zapytań od departamentów rządowych i ministerstw, aby uczynić je dopasowanymi do działania w metawersum. To tylko kwestia czasu, zanim Dubaj stanie się centrum kryptowalut i metaverse na świecie.

Jednak budowa tych obszarów i ustanowienie ich funkcji zajmie trochę czasu.

– Wiąże się z tym ciężka praca, więc musimy zdecydować, jakie usługi chcemy zaoferować i model biznesowy, a następnie wdrażać społeczność tak, jak w świecie fizycznym – wyjaśnił Agarwal.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

NED

Coraz więcej państw stawia na metaverse

Dubaj jest jednym z krajów, które wprowadziły w życie globalny plan mający na celu uczynienie metaverse dochodową branżą przyszłości. Dubai Metaverse Strategy, grupa dyrektyw, które mają sprawić, że metawersum przyczyni się do budowy 1% PKB kraju w 2030 roku, ma na celu zapewnienie 42 000 wirtualnych miejsc pracy do tego samego roku. Inne kraje, takie jak Korea Południowa, również inwestują w rozwój własnego przemysłu metaverse, przeznaczając na ten cel 177 milionów dolarów.

Podczas gdy niektórzy nie dostrzegają atrakcyjności metaverse , Agarwal wyjaśnił jedno z zastosowań, jakie technologia może mieć w przyszłości: rynek nieruchomości.

– Dubaj ma ogromny rynek nieruchomości. W przyszłości ludzie będą mogli latać jak superman, patrzeć na wille, a także konfigurować wystrój wnętrz do swoich upodobań. Gdy będą zadowoleni, będą mogli zapłacić cyfrowo – podsumował Agarwal.

Regulator wirtualnych aktywów w kraju niedawno założył swoją działalność w metaverse, będąc jednym z pionierów w tej przestrzeni.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | cena złotego | pko kurs | kurs akcji comarch | kurs korony islandzkiej sprzedaż | echo investment giełda | notowania swig80 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here