Naga MarketsDrutex zainwestuje ok. 50 mln zł w nowoczesny budynek biurowy w Bytowie, podała firma. Generalnym wykonawcą obiektu jest Pekabex.

Drutex buduje na zlecenie Pekabex

“Drutex jest firmą globalną, która oprócz innowacyjnych i w pełni zautomatyzowanych rozwiązań w halach produkcyjnych chce wyznaczać standardy na każdej płaszczyźnie prowadzenia biznesu. Rozbudowa kompleksu biurowego to naturalny etap rozwoju spółki i jest wynikiem dynamicznego jej rozwoju. Nowy budynek będzie spełniał najbardziej rygorystyczne wymogi ergonomii i bezpieczeństwa, stanowiąc jednocześnie przykład nowoczesnej architektury i designu. Dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy naszych pracowników, a ponadto zoptymalizujemy sprawność działania i obsługi klienta” – powiedział prezes Leszek Gierszewski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powierzchnia użytkowa dotychczasowego biurowca wynosi 2 292 m2, a po zakończeniu realizacji zwiększy się o 4 760 m2. Ponadto na dwóch podziemnych kondygnacjach zaplanowano miejsca parkingowe dla pracowników i gości (w tym także parkingi dla rowerów). Aby zrealizować inwestycję wyburzona została hala nr 1 o powierzchni użytkowej 1 117 m2, w której w 1994 roku Drutex rozpoczął produkcję okien z PVC, podano także.

“Bardzo się cieszymy, że tak znana i ceniona firma dokonała wyboru właśnie naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że wypracowana przez nas od lat jakość przyniesie najlepsze efekty podczas budowy biurowca w Bytowie. Wraz z panem prezesem Leszkiem Gierszewskim i jego zespołem spędziliśmy bardzo dobry czas na rozmowach o oczekiwaniach względem wykonawcy inwestycji – tak obecnych, jak i przyszłych. Wierzymy, że przed nami otwiera się nowa bardzo wartościowa dla obu stron współpraca” – powiedział dyrektor sprzedaży Działu Generalnego Wykonawstwa w Pekabex Adam Konieczny.

Biurowiec to kolejna tegoroczna duża inwestycja bytowskiej spółki. W sierpniu firma poinformowała o uruchomieniu jednej z najnowocześniejszych malarni proszkowych na świecie. Innowacyjna technologia pozwala na malowanie w niej nawet 100 km profili aluminiowych na dobę. Wcześniej, w lipcu 2020 roku, Drutex jako pierwszy w Polsce, zainstalował w swojej fabryce innowacyjne maszyny STRATO, pozwalające na rozszerzenie kolorystyki stolarki okienno-drzwiowej z PVC, przypomniano.

“Drutex nie tylko inwestuje, ale i znacząco zwiększa zatrudnienie i to pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Tylko w ostatnich miesiącach firma w odpowiedzi na rosnący popyt na produkowaną przez siebie stolarkę okienno-drzwiową, przyjęła kilkuset nowych pracowników i dziś w 17-tysięcznym Bytowie zatrudnia już niemal 4 000 osób” – zakończono w informacji.

Drutex jest jednym z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiada, również okna, drzwi i fasady z aluminium i drewna, jak również rolety.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here