Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie wart ponad milion złotych przez dodruk FEDuAnalityk Jeroen Blokland ostrzega, że ​​obecnie jest „po prostu za dużo pieniędzy do wydania”, a trwający reżim drukowania pieniędzy w bankach centralnych napędzi siłę Bitcoina. Luźne polityki monetarne stosowane na całym świecie mają pomóc osiągnąć kolejną fazę ogromnego wzrostu cen BTC. Tymczasem w środę kurs najpopularniejszej kryptowaluty nieznacznie odbija po silnym spadku we wtorek oscylując nad poziomem 11300 USD.

  • Załamanie się prędkości pieniądza posłuży do przyspieszenia najwyższej prognozy BTC tj. średnio 288000 USD do 2024 r.
  • Rosnące bilanse banków centralnych w krajach G4 szły w parze ze wzrostem aktywów bezpiecznych przystani – Bitcoina, złota i srebra
  • W tym tygodniu Fed ma ogłosić plany podniesienia celu inflacyjnego do 4%

Bitcoin skazany na hossę? Na rynkach jest „za dużo pieniędzy do wydania”

W poście na blogu z 25 sierpnia Jeroen Blokland, zarządzający portfelem w firmie zarządzającej aktywami Robeco, zauważył, że prędkość pieniądza M2 w USA osiągnęła historyczne minimum.

„Velocity of money” mierzy szybkość, z jaką pieniądz przemieszcza się w gospodarce, a rok 2020 przyniósł załamanie tego wskaźnika.

Czy wiesz, że…?

Velocity of money – prędkość pieniądza jest miarą tego, ile razy średnia jednostka waluty jest wykorzystywana do zakupu towarów i usług w danym okresie. Pojęcie to wiąże wielkość działalności gospodarczej z podażą pieniądza, a szybkość wymiany pieniędzy jest jedną ze zmiennych determinujących inflację.

Teoretycznie prędkość pieniądza rośnie, gdy wzrasta aktywność gospodarcza. Podczas gdy nagłe zatrzymanie gospodarcze najwyraźniej spowodowało znacznie niższą aktywność gospodarczą, gwałtowny spadek sugeruje również, że jest po prostu zbyt dużo pieniędzy do wydania. Szybkie spojrzenie na bilanse banku centralnego to potwierdzają – napisał Blokland.

Ogromna działalność związana z drukowaniem pieniędzy przez samą Rezerwę Federalną uwzględnia przede wszystkim okres od marca, kiedy koronawirus wywołał krach na rynkach finansowych obejmujących różne aktywa.

Wykres prędkości pieniądza w USA. Źródło: Robeco

Błędne koło Fed: więcej inflacji, więcej pieniędzy

Bitcoin, Trend wzrostowy na BTCW ostatnich miesiącach rosnące bilanse banków centralnych w krajach G4 (Niemcy, Brazylia, Indie i Japonia) szły w parze ze wzrostem aktywów bezpiecznych przystani – Bitcoina, złota i srebra.

Dla popularnego w sieci PlanB, quant-analityka stojącego za modelami prognozowania akcji cenowej Bitcoina, załamanie się prędkości pieniądza posłuży tylko do przyspieszenia najwyższej prognozy kryptowaluty tj. średnio 288000 USD do 2024 r. Jego model cross-asset-to-flow (S2FX) wskazuje na wiele „faz” Bitcoina jako aktywa, a cena 288 000 USD stanowi część fazy piątej.

S2FX: 288 000 $ jest centrum klastra następnej fazy, tak jak 6700 $ było centrum klastra ostatniej/obecnej fazy. Nie wiemy dokładnie (jeszcze), kiedy zaczynie się i skończy faza 5, ale patrząc na poprzednie klastry: około 6 miesięcy po halvingu w 2020 roku, do 2024 po halvingu + 6 miesięcy – napisał PlanB w marcu.

W międzyczasie analityk Blokland ostrzegał przed wpływem niskiej prędkości na politykę finansową. W tym tygodniu Fed ma ogłosić plany podniesienia celu inflacyjnego do 4%.

Niska prędkość pieniądza oznacza również, że potrzeba jeszcze więcej pieniędzy, aby wywołać inflację. Jak dotąd jednak skutkowało to jedynie inflacją cen aktywów – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) odbija po silnej przecenie we wtorek

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty odnotowały silny spadek we wtorek o ponad -3,5% docierając w okolice poziomu 11000 USD. W środę kurs nieznacznie odbija oscylując ponad poziomem 11300 USD. Tym samym kurs utknął w wąskiej konsolidacji cenowej 11000-12000 USD i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może wykreować silniejszy impuls. Spadek poniżej wsparcia cenowego otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu 10000 USD. Z drugiej strony wzrost powyżej 12000 USD, a w konsekwencji pokonanie tegorocznego maksimum 12400 USD umożliwiłoby dalszą aprecjację cen BTC.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here