Naga MarketsDrugi kwartał bardzo dobry dla DeFi. Korzysta z niego coraz więcej adresów ethereumProtokół zdecentralizowanych finansów – DeFi – może zaliczyć II kw. br. do bardzo udanych. Według raportu  ConsenSys Q2 2021 DeFi, liczba adresów ethereum korzystających z tego protokołu wzrosła o 65 proc.

Podaż stablecoinów napędziła wzrost DeFi  

DeFi to termin określający protokoły oparte na blockchain, które pozwalają na ominięcie banków i innych pośredników z transakcji finansowych. Dzięki DeFi sprzedawcy mogą wymieniać tokeny bezpośrednio z kupującymi, posiadacze mogą zarabiać kryptowaluty w celu deponowania środków, traderzy mogą zaciągać pożyczki, a spekulanci mogą obstawiać ruchy cen.— Z uwagi na wzrost w ciągu kwartału edukacji społecznościowa, prostych interfejsów użytkownika, atrakcyjnych rentowności i ogólnej świadomości najlepszych praktyk DeFi, wzrosła także liczba nowych adresów – napisała w raporcie firma ConsenSys.

Podsumowując, na początku lipca 2,91 miliona adresów Ethereum weszło w interakcję z protokołami DeFi, takimi jak zdecentralizowana giełda Uniswap, krypto pożyczkodawca Compound czy fundusz płynnościowy KeeperDAO.

Dużym wzmocnieniem udziału DeFi w pierwszej połowie 2021 r. był ogromny wzrost podaży stablecoinów, która na początku lipca wyniosła 65 miliardów dolarów. Oznacza to 60% wzrost aktywów powiązanych z dolarem od 31 marca. Prym wiódł tether, który stanowi prawie połowę wszystkich stablecoinów na ethereum. Szeroko stosowany jest również USDC — według ConsenSys prawie jedna czwarta USDC jest wykorzystywana w protokołach pożyczek DeFi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zaletą stablecoinów jest to, że można je kupić za dolary, a następnie wymienić na inne kryptowaluty bez konieczności powrotu do tradycyjnego systemu finansowego. Ponieważ ceny kryptowalut rosły i spadały w zeszłym kwartale, spekulanci i inwestorzy mogli trzymać się stablecoinów, czekając na odpowiedni czas na wejście na rynek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here