Naga MarketsDrugi Bitcoin ETF zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu?Komentatorzy przewidują, że po wtorkowym uruchomieniu funduszu Bitcoin Strategy ETF firmy ProShares do końca tygodnia zostanie uruchomiony drugi tego typu instrument oparty na kontraktach terminowych na bitcoina.

  • We wtorek na Wall Street zadebiutuje pierwszy w historii instrument ETF oparty o wycenę kontraktów terminowych na bitcoina
  • W kolejce znajdują się kolejne tego typu fundusze, a zdaniem komentatorów jeszcze w tym tygodniu zadebiutuje drugi z nich, zarządzany przez Valkyrie
  • Z wyścigu wycofało się natomiast Invesco, które chce skupić się na wdrożeniu ETF-ów bazujących na cenach spot
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Po Bitcoin ETF od ProShares czas na instrument od Valkyrie?

19 października analityk Bloomberga Eric Balchunas prognozował, że oparty na kontraktach terminowych ETF Valkyrie Bitcoin”prawdopodobnie” wystartuje w najbliższych dniach po tym, jak w ubiegłym tygodniu uzyskał certyfikat dopuszczający do notowań na giełdzie Nasdaq.Jeśli to prawda, uczyni to fundusz Valkyrie drugim funduszem ETF opartym na BTC, który wystartuje w Stanach Zjednoczonych – 19 października na nowojorskiej giełdzie pod nazwą BITO rozpocznie się handel ETF ProShares oparty na kontraktach terminowych najstarszej kryptowaluty.

Analityk Bloomberga James Seyffart początkowo przewidywał, że Valkyrie’s Bitcoin Strategy ETF (BTF) ruszy w tym samym dniu co produkt ProSharesa. Balchunas napisał jednak na Twitterze, że fundusz Varlkyrie “prawdopodobnie” wystartuje 20 lub 21 października, dodając, że ProShares będzie miał na razie “rynek dla siebie”.

Balchunas zauważył również, że Valkyrie zaktualizował swój symbol z BTFD na BTF we wniosku skierowanym do SEC.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Invesco wycofuje się z wyścigu do uruchomienia ETF opartego na kontraktach terminowych na bitcoina

Pomimo byczych nastrojów towarzyszących zatwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pierwszego amerykańskiego funduszu ETF opartego na bitcoinie, Invesco ogłosiło, że wycofało swój wniosek o ETF oparty na kontraktach terminowych 18 października.

Podczas gdy obserwatorzy przewidywali, że futuresowy ETF Invesco otrzyma zielone światło od SEC w tym tygodniu, firma ujawniła 18 października, że wycofała swój wniosek, dodając, że zamierza pracować nad uruchomieniem spotowego Bitcoin ETF we współpracy z brokerem-dealerem kryptowalutowym Galaxy Digital. Invesco oświadczyło:

– Zdecydowaliśmy, że nie będziemy dążyć do uruchomienia futures ETF Bitcoin w najbliższym czasie: będziemy jednak kontynuować współpracę z Galaxy Digital, aby zaoferować inwestorom pełną półkę produktów z ekspozycją na tę klasę aktywów, w tym dążąc do stworzenia ETF-u opartego na fizycznym aktywie cyfrowym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia notowania | co to jest cfd | asseco notowania | kurs akcji pgnig | jsw kurs | cena akcji lpp | biomed lublin akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułS&P 500 w górę, europejskie rynki kończyły jednak dzień spadkiem
Następny artykułKlabater pokaże nowości wydawnicze na targach PGA 2021
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here