Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) jest w korekcie, ale będzie rósł dalej, twierdzi analitykPojawia się coraz więcej informacji sugerujących, że druga fala pandemii może nadejść szybciej, niż się tego obawiano (tj. na jesieni). Jak może wpłynąć to na kurs dolara, funta, franka czy złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • WHO odnotowała największy dzienny przyrost zachorowań
  • Póki co żaden polityk w USA nie wspomina o przywróceniu lockdownu
  • Nerwowo na sesji azjatyckiej
  • USD/PLN powinien zachować tendencję wzrostową

Brak wyraźnej ucieczki inwestorów w bezpieczne przystanie

O ile w zeszłym tygodniu mieliśmy głównie wątek z Chin (sytuacja w Pekinie), oraz USA (wzrost dynamiki zakażeń w kilkunastu stanach), o tyle teraz niepokojące informacje napływają z Australii, czy też Niemiec (według informacji Instytutu Roberta Kocha wskaźnik reprodukcji koronawirusa skoczył do 2,88), a WHO odnotowała największy dzienny przyrost zachorowań na świecie od początku pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym zaczynają się pojawiać pytania o potencjalne obostrzenia. W piątek rynki zaniepokoiła decyzja Apple’a o zamknięciu części sklepów na Florydzie, w Arizonie, oraz Północnej i Południowej Dakocie. Na razie jednak żaden polityk nie wspomina o przywróceniu lockdownów – powiedział analityk BOŚ.

Ekspert zauważa, że podczas handlu w Azji było nerwowo. Kontrakty na S&P500 otworzyły się luką spadkową, która jednak w kolejnych godzinach została całkowicie wymazana, po tym jak nadeszły informacje z Pekinu o stłumieniu pandemii COVID-19, a prezydent Donald Trump zdecydował o odroczeniu wprowadzenia sankcji na chińskich oficjeli zamieszanych w działania przeciwko mniejszości Ujgurów. Z Chin nadeszły też informacje o planach zwiększenia skali zakupów produktów rolnych z USA.

W efekcie nie widać wyraźnej ucieczki inwestorów w bezpieczne przystanie (CHF, JPY, USD). Nadal widać niezdecydowanie, co do tego, czy należy obawiać się, czy wręcz ignorować kolejne doniesienia o COVID-19. Para USD/PLN znajduje się dziś w krótkotrwałej korekcie, która nie powinna zaburzyć układu wzrostowego – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here