Kursy walut nieznacznie zyskują w czwartkowe popołudnie. Do polskiego złotego drożeje między innymi dolar, euro, funt i frank szwajcarski.


Frank (CHF) konsoliduje po silnym osunięciu

Notowania franka osuwają się w tym tygodniu. Jak widać na wykresie dziennym CHF/PLN poniżej, kurs przebił się przez zniesienie 38,2% całego ruchu wzrostowego jakiego para doświadczyła w tym roku.

Wczorajszy spadek był najsilniejszy, natomiast dziś, po wyznaczeniu nowych minimów kupujący podjęli próbę jego skorygowania. Jednakże cena przetestowała jedynie poziom 3,79 zł, a obecnie z powrotem znajduje się tuż pod nim. W przypadku kontynuacji spadków jutro, najbliższy cel stanowić będzie strefa w obrębie poziomu 3,78 zł, gdzie dodatkowo wypada zniesienie 61,8% tegorocznej zwyżki.

CHF/PLN – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

Kurs dolara z otwartą drogą do poziomu 3,78 zł

Dolar pokonał wczoraj zniesienie 38,2% ostatniego impulsu wzrostowego, które działało jako wsparcie. Dziś poziom ten testowany jest na parze USD/PLN jako nowy opór. Jeśli sprzedający dalej utrzymają kontrolę na tym rynku, notowania mogą kierować się w okolice 3 złotych 78 groszy, gdzie wypada zniesienie 61,8% wspomnianego impulsu wzrostowego.

USD/PLN – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

EUR/PLN na kluczowym wsparciu

Notowania pary walutowej EUR/PLN dotarły dziś do kluczowego wsparcia horyzontalnego w okolica poziomu 4,28 zł. Euro próbuje teraz odzyskać utracony wczoraj grunt, cały czas jednak notowania poruszają się w zakresie poprzedniej sesji.

W przypadku odbicia od wsparcia, cena może napotkać opór w pobliżu 4,2924. Alternatywnie, zamknięcie notowań dziennych pod strefą między 4,2800 – 4,2775 otwierałby drogę spadkom w kierunku 4,26 zł.

EUR/PLN – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

Funt szterling poniżej 4,98 zł

Notowania funta do złotego osłabiają się od początku tygodnia. Jednak po wyznaczeniu dołka we wtorek, kurs GBP/PLN ugrzązł w konsolidacji. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena zarówno dziś jak i wczoraj porusza się w zakresie wtorkowej sesji. Ponadto na zamknięciach dnia respektowany jako opór jest poziom 4,98 zł.

Dalszy kierunek kursu może wskazać wybicie z formacji inside bar (świeca matka utworzona we wtorek). Przełamanie górą ekstremów wtorkowej świecy otwierałoby drogę do linii trendu biegnącej od tegorocznych maksimów. Alternatywnie, pokonanie dołka świecy matki wskazywałoby na potencjał do spadków w kierunku poziomu 4,91 zł.

GBP/PLN – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here