Naga MarketsInwestorzy giełdowi w Nowym Jorku po raz kolejny dostrzegli zagrożenia związane z koronawirusem, który coraz wyraźniej wydostaje się poza Chiny i zredukowali swoje pozycje, przesuwając je w stronę złota. Na koniec piątkowej sesji S&P500 spadł o 1%, NASDAQ 1,8%, a Dow Jones 0,8%.

W poniższej analizie z użyciem narzędzi od Directa skupimy się na wybranych spółkach SSR (Short Sale Restriction), czyli stokach, które zostały włączone w pulę instrumentów podlegających ograniczonym możliwościom zawierania krótkiej sprzedaży oraz spółkach notujących wysoki wzrost podparty dużym wolumenem. W ramach naszej strategi, skupiając się tylko na analizie technicznej, szukamy chwilowego odreagowana i odbicia z poziomów na przecenionych walorach lub kontynuacji wzrostów z poprzedniego dnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dropbox zyskiwał w piątek 20%

Akcje Dropbox (DBX) – operatora chmury do archiwizowania dokumentów – wzrosły na piątkowej sesji giełdowej o 20% do 22.45$ po publikacji przez firmę doskonale przyjętych wyników finansowych za czwarty kwartał zarówno w przychodach i zyskach, w którym z łatwością pobiła prognozy analityków. Dodatkowo zarząd spółki technologicznej zatwierdził nowy program skupu akcji o wartości 600 milionów USD.

Patrząc na wykres, można odnieść wrażenie, że Dropbox po wielu miesiącach spadków, dostaje drugie życie. Kurs spółki z początkiem lutego wyszedł ze strefy długoterminowego trendu spadkowego (interwał D1), a ruch ten został w piątek dodatkowo silnie wzmocniony ekscytacją inwestorów na wyniki kwartalne oraz prognozy firmy na kolejne miesiące. Chociaż luka wybijająca kurs ze strefy konsolidacji, otwiera drogę do dalszych wzrostów ceny akcji, można zauważyć, że w drugiej połowie piątkowej sesji entuzjazm nieco opadł, jednak należy także wziąć pod uwagę słaby sentyment na szerokim rynku.

DBX D1

Dropbox w piątek wygenerował świecę dzienną o wysokiej zmienności (zakres cen 2$), co zmusza nas do przeczekania, aż sytuacja się wyjaśni. Gdyby to jednak była pułapka i spółka zacznie spadać w kolejnych dniach, jako potencjalne punkty wsparcia można potraktować poziomy górnego zakresu półrocznej konsolidacji pomiędzy dołkami 16.50$ i szczytami 21.20$. Jeżeli kurs nie będzie wracał i cena utrzyma się w zakresie świecy z piątku, można spróbować otworzyć longa ze ‚stopami’ poniżej piątkowych notowań. Potwierdzeniem chęci dalszych wzrostów będzie kontynuacja zielonej fali i wyjście ceny ponad 24.00$.

DBX M5

Potencjalne zasięgi są bardzo dalekie. Przypomnijmy, że spółka sprzedała akcje w IPO po 21$, jednak pierwszego dnia notowań trzeba było już za nie zapłacić 30$. Dropbox może być w długim terminie dobrym strzałem, jednak należy uważnie obserwować aktualne okoliczności rynkowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here