Naga MarketsDraw Distance zrezygnował z emisji akcji serii CWarszawa, 24.09.2021 (ISBnews) – Zarząd Draw Distance podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty publicznej akcji zwykłych na okaziciela serii C bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w związku z zaawansowanym stanem negocjacji prowadzonych z potencjalnym wydawcą gry „Serial Cleaners”, podała spółka.

„Decyzja motywowana jest zaawansowanym stanem negocjacji prowadzonych z potencjalnym wydawcą gry „Serial Cleaners”, przy jednoczesnym niepozyskaniu w pełni satysfakcjonujących środków z emisji. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo zawarcia umowy z wydawcą oraz mając na względzie środki do pozyskania z tej współpracy, zdaniem zarządu przeprowadzenie oferty publicznej nie miałoby uzasadnienia ekonomicznego z punktu widzenia interesu spółki i akcjonariuszy” – czytamy w komunikacie.Wcześniej spółka podała, że „aktualny stan rozmów pozwala na wyciągnięcie wniosków o dużym prawdopodobieństwie możliwości zawarcia umowy na wydanie 'Serial Cleaners’ z przedmiotowym wydawcą”.

„Zarząd Draw Distance po konsultacji z doradcami, zdecydował o odwołaniu planowanej emisji akcji serii C. Decyzja motywowana jest zaawansowanym stanem negocjacji prowadzonych z potencjalnym wydawcą gry 'Serial Cleaners’, oraz niepozyskaniu w pełni satysfakcjonujących środków z emisji, a nie chcieliśmy przeprowadzać emisji z dużym dyskontem, które mogłoby być krzywdzące dla obecnych akcjonariuszy Draw Distance” – czytamy w komunikacie.

„Oceniamy, że istnieje duże prawdopodobieństwo zawarcia umowy z wydawcą dla gry 'Serial Cleaners’. Mając na względzie środki możliwe do pozyskania w ramach tej współpracy, zdaniem zarządu przeprowadzenie oferty publicznej nie miałoby uzasadnienia ekonomicznego z punktu widzenia interesu spółki i akcjonariuszy” – czytamy także.

Ofertę publiczną do 2 250 000 akcji serii C bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółka rozpoczęła 24 czerwca br. Cena emisyjna nowych akcji została wtedy ustalona na 2 zł za sztukę. Z emisji akcji serii C spółka planowała pozyskać do 4,5 mln zł.

Draw Distance (poprzednio iFun4all) to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku i jest notowana na NewConnect. Największym akcjonariuszem jest grupa kapitałowa Bloober Team.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka | gpw mercator | notowania dax | xtb akcje prognozy | notowania ropy brent | eurusd | akcje dom development |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here