Naga Markets

Draw Distance chce produkować dwie gry w kategorii AA jednocześnieWarszawa, 27.01.2022 (ISBnews) – Draw Distance chce produkować dwie gry w kategorii AA jednocześnie, poinformował prezes Michał Mielcarek. W I półroczu br. spółka pokaże ważne milestone dla “Serial Cleaners” i projektu “Cardinal”.

“Chcemy robić dwie gry na raz w kategorii AA. Po różnych doświadczeniach widzimy, że na rynku jest wiele IP do wzięcia, a także pieniędzy, za to brakuje ludzi. Łatwiej jest zatem poruszać się w większych tytułach niż wśród gier Indie. Nie widzę wielu firm, które mają takie podejście, wydaje nam się, że efekt będzie pozytywny” – powiedział Mielcarek podczas transmisji na Twitch.Draw Distance poinformował wcześniej dziś, że podjął decyzję o przesunięciu terminu premiery gry “Serial Cleaners” z dotychczas planowanego na początku 2022 r. na późniejszy. O nowym terminie premiery gry spółka poinformuje po ustaleniu daty z wydawcą. W odniesieniu do tej informacji prezes spółki zaznaczył, że w I półroczu “dużo rzeczy będzie się wyjaśniać”.

“To będzie ważny okres, w którym zamkniemy dużego milestone ‘Serial Cleaners’, gra jest na ukończeniu. Ponadto pracujemy mocno nad ‘Cardinal’ i będziemy go pokazywać w tym półroczu partnerowi Paradox, który zweryfikuje potencjał gry. ‘Cardinal’ jest zdecydowanie większym projektem od ‘Serial Cleaners’, będzie to gra bardziej RPG” – dodał prezes.

Przypomniał, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami “Cardinal” ma się pojawić w 2023 r.

Tymczasem w kwestii nowego projektu “Swan” Mielcarek dodał, że przygotowywany jest scenariusz tytułu. “Partner musi zobaczyć, jak się odnajdziemy w tym projekcie, spodziewamy się odpowiedzi czy robimy demo w tym półroczu” – wskazał prezes.

Według słów Mielcarka, spółka oczekuje otrzymania wynagrodzenia od wydawcy za osiągnięcie kolejnych milestone, dysponuje nadal środkami z GameINN i nadal sprzedaje się gra “Vampire the Masquerade”, więc prezes “póki co śpi spokojnie”. W kwestii potencjalnej emisji stwierdził, że nie jest to aktualnie priorytet. Z perspektywy nieudanego podejścia do pozyskania finansowania w ub.r. prezes ocenił że należy się do tego najpierw bardzo dobrze przygotować i mieć dużo do pokazania inwestorom.

Draw Distance (poprzednio iFun4all) to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku i jest notowana na NewConnect. Największym akcjonariuszem jest grupa kapitałowa Bloober Team.

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here