Naga MarketsWtorkowa sesja na Wall Street wymazała cały zysk dzienny indeksu S&P500, który wynosił 1,4%. Dzień wcześniej bykom udało się natomiast całkowicie wyzerować 1,9% spadków. Jak na razie w tym kwartale ruchy tego typu (gwałtowne odwrócenie jednosesyjne) miało miejsce już sześciokrotnie, co ostatni raz obserwowano w 2011 roku, kiedy agencja Standard & Poor obniżyła ratingi USA zsyłając rynek akcji na skraj załamania.

wykres Bloomberga
Dzikie akcje, w przeciągu dwóch dni z rzędu rynek dokonał odwrotu w zakresie ponad 1%

Sytuacja odzwierciedla nerwowość rynku

Podobnego rodzaju przepychanki zazwyczaj odnoszą się do braku stabilizacji oraz nerwowości wśród inwestorów, cały czas napędzanych przez narrację wokół wojny handlowej USA z Chinami. O ile S&P 500 odbija od dołków poniżej 2600, to nieudana próba utrzymania powyżej 2650 sugeruje, że umocnienie wypatrywane przez rynek wcale nie musi nadejść.

Nagłe odwrócenia intraday są szczególnie frustrujące dla menedżerów finansowych, którzy nie czuwali podczas ostatnich zawirowań na rynku, według Mike’a Wilsona, głównego amerykańskiego stratega akcji w Morgan Stanley.

“W przypadku naszych regularnych klientów w ciągu ostatniego miesiąca czujemy, że zbyt wielu z nich kupowało szczyty i sprzedawało dołki”, napisał Wilson. “Ale właśnie na tym polega tego rodzaju nieprzewidywalny rynek – jego celem jest złapanie inwestora w pułapkę”

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Byki czekają na odbicie S&P 500, czy to jednak nastąpi?

We wtorek notowania indeksu S&P 500 „wracały z dalekiej podróży” testując pułapy nieobserwowane od maja 2018. Po dynamicznych spadkach odrzucenie poziomu 2600 miało przynieść wyczekiwane rozluźnienie, inwestorzy na takowe będą mogli jednak dopiero liczyć gdy indeks powróci nad zaznaczoną na zielono strefę pomiędzy 2700 i 61,8% zniesienia Fibonacciego.

sp 500 12 grudnia

Należy oczywiście zauważyć, że niewiele wyżej przebiega średnia ruchoma z ostatnich 200 sesji a na kolejnym okrągłym poziomie 2800 pkt. znajduje się istotny opór (maksima marcowe).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here