Naga Markets

Zaskakująca jest dla mnie siła indeksu WIG-Banki, stwierdził Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 2 marca 2023 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na polskiego złotego i giełdę GPW oraz przeanalizowano szereg spółek, a także indeks DAX naszego zachodniego sąsiada. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości ze świata finansów.

  • Analiza polskiego złotego. Jakie czynniki wpływają na kurs PLN?
  • Dlaczego indeks WIG-Banki spada?
  • Analiza DAX. Co Powoduje Ruchy Cenowe DAX?
  • Analiza spółki Allegro, Salesforce, KGHM oraz ceny miedziKurs złotego (PLN) łapie wiatr w żagle na początku marca

Sytuacja na rynku walutowym. Istnieje wiele czynników, w szczególności do polskiego złotego, które mogą sprawić, że kurs PLN będzie miał się źle np. nienajlepsze dane makroekonomiczne z Polski, sytuacja inflacyjna (bardzo wysoka), rozluźniona polityka fiskalna i monetarna rządu i banku centralnego, permanentna blokada pieniędzy z KPO dla Polski.

Początek miesiąca i pierwsza sesja złotego najlepsza od połowy listopada, ponad 1,5% PLN zyskał względem USD. Podobnie w stosunku do euro 0,7% i też najlepszy jednodniowy wynik od drugiej połowy listopada. Jest dużo czynników, które mogą PLN zaszkodzić i on wcale nie jest taki mocny, ja nazywam to raczej mniej słabym – oznajmił Maciej Leściorz.

Indeksy giełdowe w Warszawie ostatnio znalazły się pod presją przez wypowiedź ministra Jacka Sasina, że jednak będą podatki od zysków nadzwyczajnych. Te podatki nie będą dotykać branży bankowej, ale WIG-Banki też nie zachwyca od dłuższego czasu. Od połowy stycznia indeks spadł o 10%. Jeśli stanowisko TSUE zostanie potwierdzone to może być duży koszt dla branży bankowej w Polsce.

Zaskakująca jest dla mnie siła indeksu WIG-Banki, tak jakby to wszystko już było zdecydowanie w cenach, czyli ten bardzo niekorzystny wyrok. Inwestorzy byli w stanie przekalkulować już straty – podkreślił Łukasz Wardyn.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułApple prowadzi spór z kolejną firmą z rynku kryptowalut
Następny artykułCeny ropy naftowej szykują się do kolejnego rajdu. BofA wskazuje na Chiny
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.