Naga MarketsCzłowiek w bluzie z kapturemMającą swą siedzibę w Singapurze, giełda kryptowalut DragonEx oświadczyła już w ubiegłym tygodniu, że została zaatakowana przez hakerów. Do tej pory nieznana była jednak wartość skradzionych środków. Będąca jedną z 50 największych giełd kryptowalut pod względem wolumenu obrotów DragonEx oświadczyła, że wartość skradzionych aktywów opiewa na około 7 milionów dolarów.


– Po przeprowadzeniu dochodzenia DragonEx stwierdził, że część skradzionych środków trafiła na inne giełdy. DragonEx pracuje nad odzyskaniem z powrotem większej ilości aktywów i komunikacji z przedstawicielami tych giełd w celu uzyskania większego wsparcia – czytamy w oświadczeniu.

Dodano również, że firma “negocjuje wstępny plan kompensacyjny” i że w zależności od preferencji użytkowników giełdy skradzione aktywa zostaną zamienione na kredyt USDT lub Dragon Token (DT), rodzimy token giełdy. Chcąc jak naszybciej uregulować swoje zobowiązania wobec użytkowników giełdy, GragonEx podjął decyzję o przekazywaniu każdego dnia 100% zarobionych opłat transakcyjnych bezpośrednio osobom poszkodowanym rozdzielając środki pomiędzy użytkowników w zależności od tego, ile DT posiadają.

Firma zaprzeczyła również plotkom o bankructwie. Firma traktuje ten incydent jako swego rodzaju “lekcję” i zamierza uaktualnić poziom bezpieczeństwa platformy oraz nawiązać współpracę z agencją zewnętrzną do nadzoru bezpieczeństwa i audytu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs ukarany przez FCA na ponad 170 mln PLN
Następny artykułKanada: Dobry odczyt PKB silnie umacnia dolara kanadyjskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here