Naga MarketsDRAGO entertainment: zwrot kosztów Gas Station Simulator zaledwie w 90 min. od premiery!W czwartek notowania spółki DRAGO entertainment (GPW: DGE) otwierały się ze sporą luką wzrostową i zyskiwały niemal 30%, testując poziom 55,2 zł, najwyższy w półrocznej historii studia gamingowego na polskiej giełdzie. Wszystko za sprawą bardzo udanej premiery gry Gas Station Simulator, której koszty produkcji zwróciły się w przeciągu 90 minut dzięki wysokim wynikom sprzedaży na platformie Steam.

  • Akcje DRAGO rosną o niemal 100% od momentu debiutu giełdowego
  • Gra Gas Station Simulator, która kosztowała studio około 450 tys. zł, zwróciła się w środę w półtorej godziny po swojej premierze
  • Na platformie Steam tytuł cały czas znajduje się w gronie światowych bestesllerów, czyli najlepiej sprzedających się w tym momencie tytułów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Gas Station Simulator od DRAGO entertainment hitem sprzedażowym

Gas Station Simulator – autorski tytuł od notowanego na NewConnect DRAGO entertainment, który swoją premierę na PC miał 15 września, w zaledwie 90 minut od premiery zwrócił jego twórcom wszystkie koszty produkcyjne o wartości 450 000 zł. Jednocześnie tytuł uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers, a także na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers.Dodany został również na główną stronę Steam w kategorii Featured&Recommended. DRAGO entertainment ogłasza również, że jego nowo zapowiedziany tytuł – Road Diner Simulator, w zaledwie kilka dni od jego zapowiedzi dołączył do pozostałych tytułów studia na Global Top Wishlist.

Źródło: Steam

Wczorajszy dzień przekroczył nasze oczekiwania. Nasz autorski tytuł Gas Station Simulator w ciągu niespełna dziesięciu minut od premiery znalazł się na wysokiej 4 pozycji na Global TopBestsellers, następnie plasując się na 1 miejscu zestawienia, wyprzedzając wiele znanych i wysokobudżetowych projektów.

Wraz z rozwojem zainteresowania tytułem, w zaledwie kilkadziesiąt minut od premiery osiągnęliśmy zwrot całkowitych kosztów produkcji, wynoszących 450 000 zł. To dla nas duży sukces i wyróżnienie. – informuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Produkcja Gas Station Simulator w kilka godzin od premiery otrzymała ponad 50 recenzji, a prawie 90% z nich jest pozytywna. 15 września wieczorem najwyższy  peak graczy wyniósł ponad 5000 użytkowników grających jednocześnie. Gas Station Simulator znalazł się także na głównej stronie Steam w kategorii Featured&Recommended.

Akcje DRAGO entertainment z luką wzrostową i rekordem notowań

Sukces polskiego studia został doceniony przez inwestorów, a w momencie otwarcia czwartkowej sesji akcje rozpoczynały dzień od poziomu 55 zł, rysując niemal 30-procentową lukę wzrostową na wykresie. Dzienne maksimum zostało ustanowione 20 groszy wyżej, jednak od tego momentu notowania korygują i obecnie dzienny zysk plasuje się na poziomie 18% (przy cenie powyżej 50 zł).

Jeżeli DGE uda się utrzymać ten poziom, może on zostać nowym, ważnym wsparciem technicznym, po tym jak dwukrotnie w przeszłości blokował próby silniejszego podbicia cen.

invest
Notowania DGE na NewConnect osiągają w czwartek rekordowe poziomy

Po Gas Station Simulator czas na Road Diner Simulator

Gas Station Simulator to produkcja, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem samego budynku stacji, dojazdu do niej, jak również i terenu wokół.

Twórcy gry bazując na pozytywnym feedbacku użytkowników, postanowili pójść o krok dalej. Tym samym 8 września DRAGO entertainment zaprezentowało kartę Steam do nowego tytułu Road Diner Simulator. Projekt, który buduje uniwersum wokół Gas Station Simulator, również przypadł do gustu graczom. Gra 15 września również zasilała globalną listę życzeń platformy Steam.

Bardzo cieszymy się z tak szybko uzyskanego pozytywnego odbioru naszego nowego tytułu Road Diner Simulator. Projekt w tydzień od uruchomienia karty Steam, uplasował się wGlobal TOP Wishlist Steam. Upewnia nas to w tym, że pomysł na stworzenie ,,małego Las Vegas’’ przypadł do gustu fanom symulatorów– mówi Joanna Tynor.

Road Diner Simulator, tak jak Gas Station Simulator, zlokalizowany jest przy Route 66. Mechanika gry obejmuje zarządzanie amerykańskim dinerem i prowadzenie jego renowacji oraz rozbudowy. Gracz będzie odpowiedzialny za wyposażenie i zakup sprzętu oraz aranżację wnętrz. Środki, na wskazane cele uczestnik rozgrywki będzie mógł pozyskać, czynnie obsługując klientów.

Do zadań gracza należy renowacja i rozbudowa amerykańskiej stacji benzynowej, aby uczynić obiekt znanym miejscem na mapie, chętnie odwiedzanym przez podróżujących. DRAGO entertainment chce dostosować tytuł do wymagań konsoli PlayStation4 oraz Xbox w 2022 roku. Port gry wykona MD Games.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw eurocash | akcje santander | prognoza btc | cdprojekt akcje notowania | kurs livechat | cena akcji kruk | gpw asseco |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here