Naga Markets

Drago entertainment podpisał umowę dystrybucyjną z Green Man Gaming DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier wideo – podpisał umowę z Green Man Gaming z siedzibą w Londynie. Dzięki zawartej  umowie, tytuły pochodzące z portfolio produkcyjnego krakowskiej spółki będą dostępne także na platformie należacej do wspomnianego brytyjskiego sprzedawcy, dystrybutora i wydawcy gier wideo. DRAGO entertainment zachowa wszelkie prawa majątkowe do tytułów.

DRAGO entertainment ma nowego dystrybutora

Licencja została udzielona na okres dwóch lat, natomiast zysk ze sprzedaży gier na platformie Green Man Gaming w 75 proc. przypadnie dla DRAGO entertainment, a 25 proc. będzie należało do dystrybutora. Zarząd DRAGO liczy, że konsekwentna dywersyfikacja kanałów dystrybucyjnych jej autorskich tytułów przyczyni się do rozwoju biznesowego spółki i tym samym wpłynie na przyszłe wyniki finansowe.– Właśnie podpisaliśmy bardzo istotną z biznesowego punktu widzenia umowę, w wyniku której nowym dystrybutorem naszych produktów został Green Man Gaming. To doświadczony brytyjski sprzedawca, dystrybutor i wydawca internetowych gier wideo. Nasz partner ma ogromne grono odbiorców, a jego platforma ,,Green Man Gaming‘‘ posiada już 4,7 mln użytkowników.

– Przemyślana i konsekwentnie wdrażana strategia dywersyfikacji kanałów dystrybucyjnych powinna przełożyć się nie tylko na nasze przyszłe wyniki finansowe, ale i widoczność DRAGO na arenie międzynarodowej. Nie zapominajmy, że wśród naszej społeczności jest wielu zagranicznych graczy, spora ich część jest z UK   – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Dzięki umowie autorskie produkcje polskiego Studia będą trafiać na platformę Green Man Gaming. Zgodnie z zapisami umowy, licencja została udzielona na okres dwóch lat, a zysk ze sprzedaży gier na platformie zostanie podzielony w proporcji 75 proc. dla DRAGO entertainment oraz 25 proc. dla zagranicznego partnera.

Wiadomo już, że na platformę Green Man Gaming niebawem trafi flagowy projekt Studia – Gas Station Simulator (do tej pory dostępny był w sklepie Steam oraz GOG.com) i najświeższy produkt spółki – Food Truck Simulator, który swoją globalną premierę na Steam miał zaledwie wczoraj, 14 września.

Warto wspomnieć, że do 6 września br. wspomniana produkcja Gas Station Simulator była dostępna również w jednej z najpopularniejszych na świecie gamingowych usług abonamentowych – Humble Choice. Z tego

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza usd | ciech akcje notowania | gpw pgnig | celon pharma akcje wykres | benefit akcje rekomendacje | korona szwedzka pln | santander akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here