Naga MarketsDRAGO entertainment: Największy tytuł zyskuje nową nazwęDRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – nadał oficjalny tytuł najważniejszemu projektowi ze swojego portfolio produkcyjnego. Robocza nazwa FrostFall zmieniona została na Red Frost. Średniobudżetowa rozgrywka, utrzymana w konwencji FPS/survival, zyska także nowe aspekty gry. Tytuł od stycznia br. znajduje się w rankingu Steam TOP Wishlist. Wydawcą tytułu jest Movie Games. Gra we wczesnym dostępie trafi do sprzedaży w 2021 roku. Demo zostanie udostępnione w Q4 2020.

Demo Red Frost jeszcze w tym roku na Steam

Od dłuższego czasu pracujemy nad najważniejszym dla spółki projektem, któremu właśnie nadaliśmy nowy oficjalny tytuł Red Frost. Nasza autorska produkcja o roboczej nazwie FrostFall przez wiele miesięcy wzbudzała ogromne zainteresowanie graczy, czego efektem było pojawienie się tytułu na top liście życzeń platformy Steam – mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment. – Zdecydowaliśmy się więc na dodatkowe rozwiązania i wzbogacenie wielu aspektów gry, również w kwestiach technicznych. Wraz z rozszerzonym światem dodamy o wiele więcej quest giver’ów i side questów, niż początkowo planowaliśmy. Grę urozmaicimy też o nowe choroby, postacie niezależne czy systemy korupcji. dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Red Frost to średniobudżetowa gra typu FPS/survival, którą cechuje głęboka historia i duży, otwarty świat w klimacie post-apokaliptycznym. Wielowątkowa fabuła toczy się w trudnych zimowych warunkach po wybuchu nuklearnym w XX-wiecznej Rosji.

Pierwszy teaser gry zaprezentowany został w październiku 2019 roku. Krakowskie studio tworzy bardzo szczegółowy i dynamiczny świat gry, pełen ciekawostek do odkrycia przez graczy. Ciekawe i świeże mechaniki gry, zombifikacja postaci gracza czy częste zmiany otoczenia są podstawą, na które studio nakłada nietypowy wątek fabularny tworząc ekscytującą przygodę.  – Wierzę w to, że zastosowanie nowoczesnych technologii i ciekawych rozwiązań, które ukazują w naturalny sposób zmiany otoczenia, będzie miało istotny wpływ na sukces tego tytułu.  – mówi Lucjan Mikociak, szef studia i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Demo Red Frost pojawi się na Platformie Steam jeszcze w tym roku. Premiera w wersji na komputery stacjonarne planowana jest na 2021 rok. Część środków na produkcję tytułu studio pozyskało z zeszłorocznej kampanii crowdfundingowej.

Nowy teaser gry

Niedawno zakończyliśmy proces przekształcenia w Spółkę Akcyjną. Teraz możemy skupić się na realizacji kolejnego celu, jakim jest debiut na NewConnect. – komentuje prezes DRAGO. Obecnie w produkcji mamy zapowiedziane trzy projekty, których Wishlisty doskonale nam się budowały, czyli Gas Station Simulator, Food Truck Simulator i Airport Contraband. Zanim jednak gry trafią na rynek w pełnej wersji, udostępnimy graczom ich prologi. – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here